Domov Komentáre NAĎ: Január za nami

NAĎ: Január za nami

0
0

Január býva vždy náročný mesiac. Zima prituhuje, po sviatkoch sa ide naspäť do práce… Tento rok sa žiaľ musíme celý január vysporiadať aj s prísnym zákazom vychádzania, ku ktorému sme vo vláde museli pristúpiť.

Viem, nie je to sranda: pracovať len z domu, nemôcť navštíviť blízkych, dohliadať na on-line výučbu detí, či pohybovať sa aj pri výlete len v okrese. Všetci by sme boli najradšej, keby bol tento covidový január už dávno za nami.

Britský premiér Tony Blair mal jedno známe jednoduché heslo, popisujúce priority jeho vlády. Vzdelávanie, vzdelávanie, vzdelávanie. Pokiaľ ide o boj s koronavírusom, naše priority boli posledný mesiac podobne jednoduché: očkovanie, očkovanie, očkovanie.

Účinnejšiu dlhodobú zbraň na boj s covidom nemáme. V Slovenskej republike sa s celkovým počtom zaočkovaných blížime k 100 000 ľuďom.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Disciplína a dôvera

Na ministerstve obrany a v ozbrojených silách sa preto snažíme byť pri implementácií očkovacej stratégie rôznymi spôsobmi nápomocní, aby toto číslo rástlo čoraz rýchlejšie.

Od tohto týždňa sa medzi očkujúcich poskytovateľov zdravotnej starostlivosti zaradila aj Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku. Postupne tam budeme očkovať až 300 ľudí denne.

Naši vojaci a vojačky sú tiež operatívne k dispozícii očkovacím zariadeniam pre momenty, kedy sa osoby objednané na očkovanie na svoj očkovací termín nedostavia. Bezprostredná pandemická situácia je však na Slovensku tento mesiac stále ďalej kritická.

Preto v týchto dňoch dopĺňame očkovanie aj celoslovenským skríningom. Skríning beží do utorka 26. januára, ale už cez víkend sme ako pozitívnych a vysoko infekčných identifikovali vyše 20 000 ľudí z vyše 1.8 milióna testovaných. Ozbrojené sily boli opäť pri tom s takmer 2500 nasadenými profesionálnymi vojakmi.

Ďakujem všetkým, ktorí pomáhate svojou troškou – účasťou na očkovaní a na skríningu, dodržiavaním pravidiel. Tento náročný január máme skoro za sebou. Verím, že keď sme už zvládli ten, zvládneme zdarne aj zvyšok pandémie.

Jaroslav Naď, minister obrany • NAĎ: Pokračujeme

  V poslednom stĺpčeku pre Koment som písal o tom, že je najvyšší čas ukončiť vládnu krízu a…
 • ČAPLOVIČ: Politické rošády

  Bývalý francúzsky prezident Charles de Gaulle v jednom zo svojich rozhovorov uviedol: „Doš…
 • VISKUPIČ: Svetlo na konci tunela

  Všetci sme už unavení. Koronavírus začal ovplyvňovať život ľudí aj spoločnosti už pred vyš…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
 • NAĎ: Pokračujeme

  V poslednom stĺpčeku pre Koment som písal o tom, že je najvyšší čas ukončiť vládnu krízu a…
 • RAŠI: Ako vyzerá vlastizrada?

  Igor Matovič nedávno, ešte ako premiér, ponížil slovenskú diplomaciu a žiaľ aj celú našu k…
 • KREMSKÝ: Kam miznú slovenské vynálezy

  Lietajúce auto, liek proti rakovine, Alzheimerovi, COVIDu. Alebo batéria do elektroauta, k…
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Uzatvárame kvartál, aké sú vyhliadky?

Pozitívne je, že lockdown sa takmer nedotkol priemyslu. Gastro, hotely a maloobchody sú v …