Domov Komentáre NAĎ: Nedovoľme SNS zneuctiť SNP a meniť históriu

NAĎ: Nedovoľme SNS zneuctiť SNP a meniť históriu

0
0

Pokrokový duch demokracie, ktorý vyplýval z dlhodobej túžby Slovákov na sebaurčenie, sa 29.8.1944 naplno prejavil v heroickom ozbrojenom odpore voči totalite nacizmu a klérofašizmu. Komunistický režim dlhodobo krivil históriu najmä tým, že prezentoval SNP ako povstanie, ktoré viedla komunistická strana spoločne s komunistickým Sovietskym zväzom.

Aj kvôli tomu sa zabúda, že to bola slovenská armáda, ktorá sa zorganizovala a prešla do ozbrojeného povstania. Okrem Sovietov sa povstania zúčastnili Američania, Francúzi, Taliani a aj Česi, čo svedčí o jeho medzinárodnom význame.

Spolu s ďalšími demokratickými krajinami koalície sme sa zapojili do ozbrojeného boja proti nacistom. Vďaka povstaniu sme sa pridali na stranu víťazných mocností a krvou našich hrdinov zo seba zmyli veľkú časť hnusu a špiny, ktorá sa u nás diala počas 2. svetovej vojny.

Krv obetí, ale aj žijúcich hrdinov povstania však okrem komunistov pošpinil aj Andrej Danko, ktorý vo svojom prejave na oslavách 75. výročia SNP dehonestoval tento hrdinský moment našej histórie výkrikmi o „extrémnom“ liberalizme rovnajúcom sa fašizmu a tiež nepodloženým vyzdvihovaním úlohy Gustáva Husáka ako ústrednej postavy povstania.

Jeho zmätený prejav, ako zvyčajne, vyznel absurdne. Navyše však klamal o povstaní do očí prítomným účastníkom povstania, ktorých sa to dotklo.

Danko zato s hrdosťou sledoval vojakov, ktorí sa na základe rozkazu museli podieľať na predvolebnej kampani SNS za milióny eur z našich daní.

Vojakom gratulujem, odviedli pri všetkých tých problémoch s technikou, logistikou a personálom skvelú prácu. Nech si ale ľudia zodpovedia otázku, či táto vojenská prehliadka stála za tie milióny, ktoré sme mohli a najmä mali dať inde, tam kde sú reálne potrebné.

Kampaň pre SNS „zadarmo“ bola ale Dankovi prednejšia ako dôležité potreby ľudí. Je neakceptovateľné, aby si politici kradli SNP pre svoje lacné záujmy.

Naučme sa konečne si našu históriu ctiť. Naši starí rodičia si to zaslúžia. A Slováci si určite nezaslúžia Danka.

Jaroslav Naď, obranný expert hnutia OĽaNO

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…