Domov Ekonomika Najbohatším mestom sveta je New York

Najbohatším mestom sveta je New York

0
0

Podľa rebríčka spoločnosti New World Wealth je najbohatším mestom sveta americký New York. Medzi európskymi mestami si podľa rebríčka najlepšie počína britská metropola, ktorá predbehla napríklad aj Peking či Šanghaj.

New York sa okrem mnohých prívlastkov „naj“ najnovšie môže pochváliť aj tým, že je najbohatším.

Analýza spoločnosti New World Wealth uvádza, že mesto na východnom pobreží USA je domovom 65 miliardárov a viac ako 380 tisíc milionárov. Jeho celkové bohatstvo vyčíslili na 3 bilióny  amerických dolárov.

V prvej 20-tke 4 európske mestá

Už s väčším odstupom sa na druhom mieste umiestnilo japonské Tokio, ktorého bohatstvo by malo dosahovať 2,5 bilióna dolárov. Na treťom mieste s menším odstupom sú San Francisco a Londýn s bohatstvom 2,4 bilióny dolárov.

Metropola z Britských ostrovov je tak najbohatším európskym mestom. Až za Londýnom sa umiestnil čínsky Peking (2,1 bil.) i ázijské finančné centrum Šanghaj (1,9 bil.).

Do prvej desiatky sa zmestili ešte aj Los Angeles, Hong Kong, Sydney a Singapur. Ďalšími európskymi mestami v rebríčku sú Ženeva na 15. mieste s bohatstvom vo výške 850 miliárd dolárov, Frankfurt na 16. mieste s bohatstvom 800 miliárd a Paríž na 19. pozícii.

Hlavné mesto Francúzska má bohatstvo vo výške 770 miliárd dolárov. New World Wealth zostavila rebríček na základe súkromného majetku, vrátane nehnuteľností, finančnej hotovosti, akcií a podielov, ktoré vo firmách vlastnia jednotlivci.

ano, zdroj: New World Wealth, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…