Domov Seriál 9. Kirk Cousins (60,5 milióna USD, americký futbal)

9. Kirk Cousins (60,5 milióna USD, americký futbal)

0
0

Podobne ako desiata pozícia v rebríčku najlepšie zarábajúcich športovcov sveta, aj deviatka patrí quarterbackovi z Národnej futbalovej ligy (NFL). Kirk Cousins obliekajúci dres Minnesoty Vikings sa so svojím minuloročným zárobkom prehupol cez hranicu 60 miliónov dolárov. Z toho až 58 miliónov mu vyniesla zmluva s jeho zamestnávateľom, zvyšných 2,5 milióna zarobil vďaka reklamným a iným aktivitám.

Kirk Cousins sa narodil 19. augusta 1988 v Barringtone, v americkom štáte Illinois. Ako syn reverenda navštevoval katolícku strednú školu v Michigane, kde aj športovo rástol.

Okrem amerického futbalu sa venoval aj bejzbalu a basketbalu, no vynikal predovšetkým v prvom menovanom. S viac ako 3 tisíc yardami a 40 touchdownami na strednej škole mu ponúkli štipendium na univerzite Michigan State, kde v prvom roku začínal ako striedajúci quarterback.

Už o rok na to sa stal prvým quarterbackom a o ďalší priviedol svoj tím na turnaj Big Ten Championship, celoštátne majstrovstvá, kde sa dostane najlepších 10 tímov z celých USA.

O rok na to sa jeho tím dostal do finále súťaže, vôbec po prvýkrát vo svojej histórii a i keď neuspel, Cousins si za svoje výkony vyslúžil miesto v Second Team All‑Big Ten (druhý najlepší tím turnaja), ktorý zostavovali tréneri.

Jeho následná profesionálna kariéra nemala taký spád ako u iných špičkových športovcov. V drafte NFL 2012 si musel počkať až do štvrtého kola, kedy konečne zaznelo jeho meno.

Ako celkovo 102. hráča draftu si ho vybral Washington Redskins. Vďaka solídnym výkonom v príprave sa stal náhradným quarterbackom. Za prvé tri sezóny odohral dovedna len 14 zápasov.

V jeho štvrtej sezóne v NFL predsa len prišiel zlom. Kirk sa po zranení hlavného quarterbacka dostal k plnej porcii 16 zápasov a taktiež odohral jeden vyraďovací, ktorý však tím prehral.

Po štyroch ročníkoch vo Washingtone sa naplnila aj Cousinsova zmluva, no tím aktivoval opciu a Kirk tak získal jednoročný kontrakt na 20 miliónov dolárov.

Situácia sa zopakovala aj o rok neskôr. Počas týchto ročníkov však s narastajúcimi yardami (v troch sezónach po sebe Kirk prekonal hranicu 4 tisíc nahádzaných yardov, pričom v roku 2016 atakoval 5-tisícovú hranicu) a touchdownami z Kirkových rúk narastala aj jeho hodnota.

Pred sezónou 2018 podpísal 3-ročný garantovaný kontrakt na 84 miliónov s Minnesotou Vikings, v tom čase to bola najvyššia garantovaná zmluva v histórii súťaže.

Už v prvej sezóne v Minnesote vytvoril rekord organizácie Vikingov v počte skompletizovaných prihrávok za sezónu (425). Len pred mesiacom podpísal Kirk dvojročné predĺženie kontraktu na 66 miliónov dolárov, takže ho v rebríčku ešte nejaký čas budeme vídať.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Seriál

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…