Domov Seriál SERIÁL: Najlepšie zarábajúci športovci

SERIÁL: Najlepšie zarábajúci športovci

0
0

Tak ako každý rok, aj tentokrát ekonomický magazín Forbes zverejnil rebríček 100 najlepšie zarábajúcich športovcov sveta. Po prvýkrát počas 30-ročnej histórie zostavovania rebríčka je na jeho čele tenista a po prvýkrát sa do neho dostali aj dve ženy, pričom ide taktiež o predstaviteľky tohto športu. V rebríčku zastúpenie mnohých športov nehľadajte, panuje mu najmä zámorie.

Rebríčku dominujú najmä Američania a predovšetkým zámorské športy, najmä basketbalová NBA a liga amerického futbalu NFL. Zaujímavosťou je, že v 100-člennom rebríčku nenájdete žiadneho zástupcu z hokejovej NHL.

Veľkou zásobárňou najlepšie platených športovcov je aj európsky futbal, ale tiež tenis. Práve vďaka tenisu sa po prvýkrát do rebríčka dostali dve ženy.

Tenistky Naomi Osaková a Serena Williamsová okupujú 29., resp. 33. miesto. V rebríčku má zastúpenie celkovo desať športov: basketbal, americký futbal, futbal, tenis, golf, box, motošport, kriket, bejzbal a MMA.

Prvú desiatku najlepšie zarábajúcich športovcov planéty vám podrobne predstavíme v najbližších číslach týždenníka Koment v rubrike Seriál.

ano, zdroj: Forbes, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Seriál

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…