Domov Šport Nástrahy virtuálneho športu… alebo… pozor na káble!

Nástrahy virtuálneho športu… alebo… pozor na káble!

0
0

Po tom, čo sa kvôli pandémii koronavírusu pozastavili či zrušili takmer všetky športové podujatia a športovci musia tak ako väčšina ľudí sedieť doma, športoví fanúšikovia zosmutneli. Nebolo by to však 21. storočie, keby sa na športovú nudu predsa len nenašiel liek. Ten sa volá: virtuálny šport.

Veru tak, športovci sa v týchto časoch, keď nemôžu byť na športoviskách, húfne presunuli k svojím televízorom a počítačom. Práve na nich sa momentálne odvíja športový život.

Športovci z rôznych odvetví tak navzájom na diaľku súťažia o triumfy. Basketbalové hviezdy NBA napríklad rozbehli vďaka basketbalovej hre NBA 2K turnaj, z ktorého vzíde šampión súčasnej karantény.

Cyklisti to berú vážne

Ešte prepracovanejší systém virtuálneho športu majú cyklisti. Zatiaľ, čo takí futbalisti či basketbalisti sa pri počítačových hrách zabávajú, cyklisti sa vo virtuálnej realite aj poriadne zapotia.

Vďaka internetovej platforme a cyklotrenažérom či smart bicyklom si môžu priamo z pohodlia domova zatrénovať na najznámejších cyklistických trasách, či dokonca zúčastniť sa online pretekov.

Austrálska triatlonová šampiónka Mirinda Carfraeová sa minulý víkend podobného závodu zúčastnila. Trojnásobná víťazka populárneho a mimoriadne náročného Ironmana na Havaji si počínala skvele.

Potom však prišlo niečo kvôli čomu musela z pretekov nútene odstúpiť. Jej manžel totiž zakopol o elektrický kábel a odpojil tak smart bicykel športovkyne zo zásuvky.

„Chcel ma počas pretekov motivovať tým, že predo mňa vyloží získané trofeje. Keď však prechádzal okolo mňa, omylom kopol do zásuvky a bolo po pretekoch.

Je to idiot,“ napísala na sociálnej sieti Carfraeová, pričom pripojila aj fotku s manželom, z ktorej je jasné, že napokon zobrala celú situáciu s úsmevom.

Bude odplata?

Zaujímavosťou je, že už počas najbližšieho víkendu bude mať sympatická Austrálčanka možnosť na odplatu. Aj jej manžela totiž čakajú podobné preteky.

Ako sa však Mirinda vyznala, ona niečo podobné neplánuje. Ale človek nikdy nevie. Ako sa samotná športovkyňa už presvedčila, aj pri virtuálnom športe sa stávajú neočakávané udalosti.

sam, foto: printscreen

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…