Domov Zahraničie Nemecké strany ukázali, ako sa bojuje proti extrémizmu

Nemecké strany ukázali, ako sa bojuje proti extrémizmu

0
0

Angela Merkelová dala jasné stanovisko po tom, ako sa v malom Nemeckom spolkovom štáte Durínsko stal predsedom vlády Thomas Kemmerich, s podporou hlasov krajnej pravice.

V Nemecku sa po prvýkrát stalo, že spolupráca s krajne pravicovou stranou Alternatíva pre Nemecko (AfD) umožnila zvolenie Thomasa Kemmericha zo Slobodnej demokratickej strany (FDP) a podporou regionálnych členov Kresťanskodemokratickej únie (CDU).

Bolo to po prvýkrát, keď bol zvolený predseda vlády spolkového štátu za pomoci krajnej pravice.

Tento akt vníma súčasná kancelárka Angela Merkelová (CDU) ako aj ďalší vrcholní politici z vládnej Sociálnodemokratickej strany (SPD) za prekročenie červenej čiary, kedy hlavné strany vrátane FDP vylúčili akúkoľvek spoluprácu s AfD.

Rýchle odstúpenie a politické konsekvencie

Thomas Kammerich

Kemmerich bol zvolený do funkcie s podporou AfD len minulú stredu a už vo štvrtok, po vlne obrovskej kritiky, sa vzdal svojej funkcie a tiež navrhol, aby sa konali nové voľby do durínskeho parlamentu.

Okrem Kemmericha o svoju stoličku prišiel aj spolkový minister Christian Hirte (CDU), ktorý zagratuloval Kemmerichovi po jeho zvolení. Jeho hlavu žiadali koaliční partneri z SPD.

Dokonca nemecké média prišli so správou, že SPD požadovala Kemerichovu rezignáciu ako podmienku pre zotrvanie v koalícii.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …