Domov Šport Nevydarený návrat bývalej svetovej tenisovej jednotky

Nevydarený návrat bývalej svetovej tenisovej jednotky

0
0

To, čo sa stalo bývalému svetovému šampiónovi Novakovi Djokovičovi, by nečakal asi nikto. V osemfinále grandslamového turnaja Australian Open ho takpovediac z kurtu vyprášil japonský mladík Heyon Chung.

Hviezdny návrat. Presne tak nemožno nazvať návrat na kurt bývalej svetovej tenisovej jednotky Novaka Djokoviča. Ten sa rozhodol po polročnej pauze zahviezdiť na prvom grandslamovom turnaji roka v austrálskom Melbourne.

Jeho cestu však nečakane v osemfinále zastavil japonský mladučký tenista Heyon Chung, ktorý momentálne 13. najlepšieho svetového tenistu odrovnal po troch setoch.

Na Djokoviča sa valí vlna kritiky

Na Djokovičov výkon zareagoval aj bývalý kapitán srbského daviscupového tímu Bogdan Obradovič, ktorý vystúpil proti trénerovi srbského tenistu Andre Agassimu aj samotného tenistu.

Ostrejšie však zareagoval na jeho druhého kouča Radeka Štěpánka, ktorého nazval špinavcom. Takýto názor má na neho vraj odvtedy, ako pred šiestimi rokmi počas daviscupového zápasu srbskému tenistovi ukázal prostredník.

Ani dnes mu to však nedokáže zabudnúť a nemôže uveriť tomu, že Novak ho nazýva svojím priateľom. Tak to už v športe býva. Keď sa darí, fandia vám všetci.

Ako náhle sa však dariť prestane, kritika na seba nenechá dlho čakať. Tak to bolo aj v prípade tohto bývalého šampióna. Uvidíme, či sa po polročnej pauze opäť dostane do starej formy, alebo už má vrchol kariéry za sebou.

puma, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Bayern, Real aj Barcelona. Víkend sa niesol v znamení sklamaných favoritov

Zatiaľ čo anglický Liverpool či taliansky Juventus naďalej kraľujú domácim súťažiam a cez …