Domov Slovensko Poslanci nedôveru Kaliňákovi nevyjadrili, zato voliči Rajtárovi áno

Poslanci nedôveru Kaliňákovi nevyjadrili, zato voliči Rajtárovi áno

0
0

Zaujímavú politickú debatu priniesla relácia RTVS O 5 minút 12, v ktorej sa proti sebe posadili minister vnútra Róbert Kaliňák (SMER-SD) a poslanec NR SR Jozef Rajtár (SaS).

Debata nadväzovala na minulotýždňovú snahu opozície o vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra, čo sa im však podľa očakávania nepodarilo.

Po viac ako trinásťhodinovej búrlivej rozprave hlasovalo za vyslovenie nedôvery len 53 z celkovo 128 prítomných poslancov.

Práve poslanec Rajtár bol jedným z predkladateľov návrhu na zvolanie mimoriadnej schôdze.

Právny či mafiánsky štát

Opozícia aj s Rajtárom vyčítajú ministrovi viaceré kauzy, okrem obchodného vzťahu s kontroverzným podnikateľom Baštrnákom to naposledy boli korekcie za eurofondové projekty na ministerstve vnútra.

Podľa Rajtára je odchod Kaliňáka nevyhnutný na to, aby sa Slovensko stalo právnym štátom. Kaliňák si naopak myslí, že ak prezident Kiska hovorí o mafiánskom štáte, hovorí práve o ľuďoch ako je Rajtár.

Dôvera v políciu rastie

Okrem káuz Rajtár Kaliňákovi vyčítal aj to, že polícii v súčasnosti nedôveruje až 53 % občanov Slovenska. Minister vnútra sa bránil, že odkedy je šéfom tohto rezortu nedôveru občanov voči polícii sa mu podarilo znížiť asi o 10 %.

Tak isto Kaliňák pripomenul poslancovi, že v posledných parlamentných voľbách získal SaSkár len pár tisíc preferenčných hlasov a dokonca sa v rámci svojej strany o niekoľko miest prepadol, čím mu jeho voliči jasne vyjadrili nedôveru.

Na druhej strane samotný minister požíva dosť veľkú mieru dôvery u voličov, keď získal až 375 tisíc preferenčných hlasov, čo bolo viac ako celá SaS dokopy.

Spoločne na súde

Rajtár sa s Kaliňákom stretávajú aj na súde. Bol to práve asistent tohto poslanca, ktorý zneužil svoje zamestnanie, keď ako pracovník banky vytiahol informácie o ministrovom účte a finančných transakciách na ňom.

Práve poslanec za SaS ich zverejnil a zneužil na politický boj proti ministrovi vnútra.

ano, foto: printscreen

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 01/2020: Čo čaká Slovensko a svet v roku 2020?

Milí čitatelia! V mene celej redakcie týždenníka Koment si Vám dovoľujeme do roku 2020 pop…