Domov Šport VIDEO: Pre Sagana začali Tour de France perfektne

VIDEO: Pre Sagana začali Tour de France perfektne

0
0

Minulý rok bol slovenský cyklistický fenomén, podľa mnohých, nespravodlivo vylúčený z najslávnejších etapových pretekov po kontakte s Markom Cavendishom v záverečnom špurte 4. etapy. Tento rok preto plánuje opäť všetkým ukázať, že zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže najviac sluší práve jemu.

Peter Sagan už v prvej etape tohtoročnej edícii Tour de France všetkým ukázal, že jeho chuť po triumfoch je po minuloročnom sklamaní ešte o to väčšia.

201-kilometrovú etapu z Noirmoutier‑en‑l′ lle do Fontenay‑le‑Comte ukončil podľa očakávania záverečný špurt. Ten pre seba uchmatol debutant na tour Kolumbijčan Fernando Gaviria zo stajne Quick‑Step Floors práve pred naším reprezentantom.

Vavrín hneď na druhý pokus

Ten si po predjedle v podobe pomyselnej striebornej medaily v prvej etape všetko vynahradil už v tej druhej. Tá mala dĺžku 182,5 km a viedla z Mouilleron‑Saint‑Germain do La Roche‑sur‑Yon.

Skvelým záverečným špurtom, presne takým, na aké sme na neho zvyknutí, nechal všetkých svojich súperov za sebou a potvrdil, že na tohtoročnú tour je viac ako dobre pripravený.

Na najvyšší etapový stupienok sa postavil už deviatykrát v kariére, pričom mu toto víťazstvo prinieslo v priebežnom poradí žltý aj zelený dres. V tretej etape sa ukázalo, že aj fenomenálny cyklista je len človek a vybral si horší deň.

Počas tímovej časovky sa slovenský rýchlik trápil a napokon zaostal za svojimi tímovými kolegami o sedem minút a prišiel aj o žltý dres. Naďalej však ostal na čele poradia bodovacej súťaže a do utorkovej štvrtej etapy vstupoval v pre neho tradičnom zelenom drese.

Víťazstvo Peťa Sagana v 2. etape:

Aj v štvrtej etape siahal na víťazstvo

195-kilometrová štvrtá rovinatá etapa z La Baule do Sarzeau bola ako stavaná pre nášho cyklistu. Prakticky od začiatku pretekov bola v úniku štvorica cyklistov.

Sagan a jeho tímoví kolegovia kontrolovali pelotón, ktorý sa na vedúcu štvoricu dotiahol v tom správnom momente – kilometer pred cieľom. To Peťovi stačilo, aby sa predral dopredu a bol opäť najväčším ašpirantom na víťazstvo.

V záverečnom špurte ho však doslova o chlp porazil Kolumbijčan Gaviria, ktorý Tourminátorovi dýcha na krk aj v bodovacej súťaži. Sagan si druhým miestom zaistil zelené tričko aj do ďalšej etapy.

Sumár 4. etapy:

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…