Domov Zahraničie Rokovania medzi Mayovou a Corbynom skončili bez dohody

Rokovania medzi Mayovou a Corbynom skončili bez dohody

0
0

Neistota, ktorá počas ostaných mesiacov vládne vo Veľkej Británii, pretrváva aj po spoločných rokovaniach s opozičnou labouristickou stranou.

Rokovania s opozičnou labouristickou stranou, od ktorých Theresa Mayová čakala vyriešenie súčasného patového stavu s cieľom nájsť kompromisnú dohodu, sa minulý piatok skončili bez úspechu.

Šesť týždňov rokovaní bez výsledku

Rokovania medzi labouristami a konzervatívcami trvali šesť týždňov a spoločne sa snažili nájsť možné riešenia. Labouristi chceli dosiahnuť stálu colnú úniu s EÚ, čo by znamenalo, že nebudú žiadne clá na veci predávané medzi EÚ a Veľkou Britániou.

Ako druhý bod si chceli ponechať možnosť ďalšieho referenda. Tieto návrhy však rozhnevali časť konzervatívcov, keďže považujú prvotné rozhodnutie občanov v referende o brexite za rozhodujúce a akékoľvek ďalšie referendum považujú za nedemokratické.

Kreslo Mayovej sa trasie stále viac

Theresa May

Už pred, ale aj po stroskotaní rokovaní, silnejú hlasy z vnútra strany na odchod Mayovej z postu premiérky. Aj ona sama už prisľúbila, že rezignuje, keď stroskotajú jej rokovania o dohode o brexite a nepodarí sa jej ju schváliť v parlamentne.

No Mayová odmieta stanoviť presný časový rámec, kedy odíde z pozície premiérky. O jej kreslo, teda aj kreslo konzervatívnej strany, už prejavil záujem bývalý minister zahraničia Boris Johnson.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…