Domov Šport Sagan bojuje o siedmy zelený dres TdF

Sagan bojuje o siedmy zelený dres TdF

0
0

Minulú sobotu sa 1. etapou v Bruseli začal 106. ročník najprestížnejších etapových cyklistických pretekov Tour de France. Aj Slovensko si, prostredníctvom svojho elitného cyklistu Petra Sagana, brúsi zuby na jeden z cenných dresov.

Prvé etapy sú každoročne „stavané“ pre špurtérov a medzi najväčších favoritov na etapový vavrín patrí aj Slovák Peter Sagan. Hneď v prvej 194,5 kilometrov dlhej etape slovenský rýchlik atakoval víťazstvo.

O milimetre bol bohužiaľ rýchlejší Holanďan Mike Teunissen, ktorý sa tak prekvapivo obliekol do žltého dresu. Na štarte druhej etapy sme už videli Sagana tak, ako ho na Tour poznáme, v zelenom drese, keďže nazbieral v prvej etape najviac rýchlostných bodov.

V druhej etape, ktorá bola tímovou časovkou, sa neočakával výraznejší výsledok Saganovho tímu Bora Hansgrohe. Za víťazným tímom Jumbo‑Visma, ktorého súčasťou je aj víťaz prvej etapy Teunissen, zaostala Bora o 46 sekúnd a skončila 12-ta.

Peťo Sagan si však zelený dres udržal. V tretej etape sa zdalo, že o víťazovi rozhodne špurt, avšak 15 kilometrov pred cieľom svojich súperov dokonale zaskočil francúzsky jazdec Alaphilippe.

Na jeho únik pelotón nedokázal zareagovať a Francúz si pripísal pohodlný víťazný dojazd, ktorým si zaistil aj žltý dres. Ten zelený ostal Petrovi Saganovi, ktorý napokon došiel do cieľa na piatej priečke.

Štvrtá etapa podľa očakávania skončila hromadným špurtom. Vpredu opäť nechýbal ani slovenský fenomén. Peťo Sagan si však nevytvoril ideálnu situáciu a keď sa mu priestor na opretie sa do pedálov otvoril, bolo už pomerne neskoro a napokon to stačilo „len“ na štvrté miesto.

Aj keď víťaz etapy Viviani, pre ktorého to bolo vôbec prvé víťazstvo na Tour, stiahol náskok Sagana v bodovacej súťaži, ten zelený dres udržal a pokiaľ sa nič dramatické nestane, tak by ho mohol doviesť až do Paríža.

Bolo by to tak už po siedmykrát, čím by zlomil rekord Erica Zabela, ktorý ho v kariére získal šesťkrát.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Most povedie Sólymos

    Novým predsedom strany Most-Híd je bývalý minister životného prostredia László Sólymos. Vo…
  • Kotleba pred súdom. Šeky považuje len za pomoc

    Minulý štvrtok a piatok pokračovalo na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku hlavné poje…
  • ČAPLOVIČ: Trianon

    Keď jedna z učiteliek v Čechách v súvislosti s vyučovaním dejepisu na videu konštatovala, …
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Most povedie Sólymos

Novým predsedom strany Most-Híd je bývalý minister životného prostredia László Sólymos. Vo…