Domov Šport VIDEO: Sagan naháňa formu okolo Švajčiarska

VIDEO: Sagan naháňa formu okolo Švajčiarska

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan sa momentálne zúčastňuje posledných pretekov pred vrcholom sezóny, ktorým je pre neho každoročne Tour de France. Na etapových pretekov Okolo Švajčiarska naháňa formu na útok na ďalší Zelený dres z Tour.

Hneď v prvej etape (z celkového počtu 9), ktorou bola časovka, predviedol dobrý výkon a napokon sa s odstupom necelých osem sekúnd umiestnil na siedmom mieste.

Už v druhej etape dal o sebe naplno vedieť, keď vyhral špurt pelotónu, čo mu stačilo na druhé miesto, keďže viac ako desať kilometrov pred cieľom zaskočil celý pelotón nečakaným, no úspešným únikom Španiel Luis León Sánchez.

Sagan tak vystúpil na druhú priečku. „Bolo to veľmi náročné, išli sme po prvenstve a žltom drese. Tím opäť odviedol úžasnú prácu, v závere som bol v malej vedúcej skupinke a chystal som sa na špurt.

Astana však dobre podporila Sáncheza a my sme príliš nespolupracovali, takže sme ho nedotiahli,“ povedal slovenský cyklista pre webový portál svojho tímu.

Na ďalšie dve etapy si Peťo oprávnene trúfal. V tej tretej, si pár sto metrov pred cieľom vytvoril výbornú pozíciu do špurtu a v ňom sa na neho nechytal žiadny súper.

Sagan s prehľadom ukoristil po prvýkrát v tohtoročnej edícii etapový vavrín a okrem dresu bodovacej súťaže si obliekol aj dres pre aktuálneho celkového lídra.

Peter Sagan po víťazstve v tretej etape.

Na štart štvrtej etapy sa teda Sagan postavil v žltom drese. Aj v nej si robil zálusk na triumf. Počas celej etapy jazdil takticky skvele a pred záverečnými metrami mal skvelú pozíciu.

V špurte však nestačil na Vivianiho ani na Matthewsa. Ďalšie pódiové umiestnenie sa však počíta.

Tretia etapa v podaní Peťa Sagana:

Sagan Švajčiarsko miluje

Preteky Okolo Švajčiarska Peter Sagan obľubuje. Nie nadarmo je rekordérom v počte vyhratých etáp na tomto podujatí. Na svojom konte ich už má 17.

Navyše sedemkrát vyhral bodovaciu súťaž a aj na aktuálnom ročníku si brúsi zuby na ďalšie triumfy.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

V „bubline“ skončila jedna éra a aj tím, ktorý neprehral

Basketbalová NBA, ktorá si pre svoje dokončenie aktuálnej sezóny zvolila areál Disney Worl…