Domov Šport Sagan prelomil smolu

Sagan prelomil smolu

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan prežil smolnú jarnú klasikársku časť, keď sa hotoval získať viacero vavrínov, avšak nepodarilo sa. V zámorí zdá sa, nachádza opäť formu. Hneď 1. etapu na Okolo Kalifornie totiž získal.

Po tom, čo Peťo Sagan nedokázal triumfovať na žiadnej z jarných klasík, sa začalo hovoriť o jeho slabšej forme, i zdravotných problémoch. Hoci žiadny smrteľník nedokáže neustále víťaziť, od Peťa akosi stále očakávame tie najvyššie umiestnenia.

Ako však samotný cyklista ukázal, stačí pokoj a trpezlivosť. Na podujatí, na ktorom v minulých rokoch získal už 16 etapových vavrínov a raz ho dokonca celé vyhral (2015), sa tešil z triumfu hneď v 1. tohtoročnej etape.

Ešte pred začiatkom 14. ročníka Okolo Kalifornie sa Sagan vyjadril, že Kalifornia je jeho druhý domov. „Kráľ Kalifornie“, ako ho miestni nazývajú, vyhral 143 kilometrov dlhú úvodnú etapu v záverečnom špurte, keď pred seba nepustil Američana Travisa McCaba ani Nemca Maxa Walscheida.

„Bola to skvelá práca. Náš tím kontroloval preteky a dostal ma do dobrej pozície do šprintu. Bol som koncentrovaný, zostal som vpredu a dobre načasoval svoj útok.

Je to skvelý pocit odštartovať víťazstvom jedny z mojich najobľúbenejších pretekov,“ povedal Peter Sagan po triumfe, na ktorý čakal od 17. januára, keď vyhral 3. etapu v Austrálii na pretekoch Tour Down Under.

Na Okolo Kalifornie čaká jazdcov 7 etáp o celkovej dĺžke 1 244 km a víťaza spoznáme v sobotu 18. mája.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…