Domov Šport Sagan prvýkrát odstúpil z Tour

Sagan prvýkrát odstúpil z Tour

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan po prvýkrát vo svojej kariére odstúpil z Tour de France. Jazdec tímu Bora­‑Hansgrohe tak urobil pred 12. etapou pre zhoršujúce sa zranenie kolena, ktoré utrpel po páde v závere 3. etapy po kolízii s Calebom Ewanom a neskôr si ho opäť udrel.

Peter Sagan sa predstavil na svojej jubilejnej desiatej Tour, po prvýkrát z nej odstúpil. Predtým prestížne preteky nedokončil len v roku 2017, vtedy ho však vylúčili rozhodcovia po súboji v 4. etape s Cavendishom. Na Tour vyhral dokopy 12 etáp, naposledy piatu v roku 2019. Tento rok ďalšie vavríny nepridal.

„Bolo to ťažké rozhodnutie, no na druhej strane aj jednoduché, pretože keď nemôžem pohnúť nohou, nie je ani príliš o čom rozhodovať. Som z toho sklamaný. Včera po ťažkej etape, keď sme dvakrát absolvovali Mont Ventoux a išlo sa rýchlo, som si koleno opäť preťažil a dostal sa tam zápal,“ uviedol Sagan.

Trojnásobný majster sveta síce pokračoval na Tour aj po nepríjemnom páde v 3. etape, s bolesťami prežil náročné etapy v horách, no potom prišiel moment, ktorý ho definitívne zastavil. „Nie je pekné, že musím skončiť…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…