Domov Šport VIDEO: Sagan v kopcoch zaostával, ale užíval si to

VIDEO: Sagan v kopcoch zaostával, ale užíval si to

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan si na aktuálnom ročníku Tour de France (TdF) brúsi zuby na rekordný siedmy zelený dres. Tomu podriaďuje aj taktiku v jednotlivých etapách a zatiaľ, čo cieľom tých rovinatých je boj o víťazstvo a zisk čo najväčšieho počtu bodov, v kopcoch má cieľ jediný –dôjsť do cieľa v časovom limite.

Po prvých etapách TdF, ktoré majú vo väčšine prípadov rovinatý charakter, prichádzajú kopcovité až horské etapy. Inak tomu nie je ani na aktuálnom 105. ročníku týchto najprestížnejších etapových cyklistických pretekoch.

Sagan sa zabáva aj v kopcoch

V druhom a treťom týždni čakajú na pretekárov náročné etapy v pyrenejských a alpských kopcoch. Na to, aby splnil Peter Sagan svoj cieľ a priniesol do Paríža celkovo už siedmy zelený dres, určený pre víťaza bodovacej súťaže, musí skrátka prežiť kopce v časovom limite.

Aj napriek tomu, že v horských etapách bol klasifikovaný v druhej polovici štartového poľa, preteky si evidentne užíval, o čom svedčia jeho jazdy na zadnom kolese či iné kúsky, ktoré predvádzal fanúšikom, napríklad aj v cieli jednotlivých etáp.

A Peter Sagan môže byť oprávnene spokojný. Veď súťaž o zelený dres je od prvej etapy tzv. „one man show“, teda predstavenie jedného muža.

Slovenský rýchlik nedal zvyšku štartového poľa ani najmenšiu nádej čo i len na pomyslenie, že by sa ktokoľvek iný mohol obliecť do zeleného. Veď po 15. etape mal na konte takmer o 100 bodov viac ako druhý v poradí Sonny Colbrelli.

Hlavne dôjsť do cieľa

V 11. etape mohol v záverečnom špurte útočiť aj Peter Sagan, napokon sa mu však ušlo len nepopulárne štvrté miesto. V prvej pyrenejskej etape si slovenský jazdec išiel po šprintérsku prémiu a od toho momentu sa už sústredil len na to, aby došiel do cieľa.

Nakoniec ho klasifikovali na 141. mieste so stratou viac ako 20 minút. V nasledujúcej individuálnej časovke sa opäť neočakával výraznejší úspech Slováka v službách stajne Bora-Hansgrohe.

Kráľovská 14. etapa bola jednou z najkrajších pre Francúzov. Na vrchu Tourmalete zvíťazil Thibaut Pinot pred krajanom v žltom drese Julianom Alaphilippom.

Sagan prešiel cieľovou páskou viac ako 25 minút za víťazom na 146. mieste. Podobne náročná etapa čakala jazdcov aj v nedeľu. Aj keď prišiel jediný Slovák v pelotóne s viac ako polhodinovým odstupom, jeho náskok na čele bodovacej súťaže mu robí dostatočnú radosť.

Podpisuje knihy aj na bicykli

Peter Sagan je jednoznačne najzaujímavejšou postavou v cyklistickom pelotóne. Fanúšikovia ho milujú aj pre jeho bezprostrednosť. Veď ktorý iný cyklista by počas stúpania stihol podpísať fanúšikovi svoju biografiu?

Presne to urobil Peťo Sagana počas kráľovskej 14. etapy. Na začiatku stúpania na vrch Tourmalet ešte počas jazdy vypočul prosbu fanúšika a podpísal mu priamo na bicykli svoju biografiu. Jednoducho Sagan…

ano, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…