Domov Šport Skončila základná časť Tipsport ligy

Skončila základná časť Tipsport ligy

0
0

Minulý piatok sa súbojmi 52. kola skončila základná časť najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Jej víťazmi sa stali hráči majstrovskej B. Bystrice, o čom rozhodlo až posledné kolo, v ktorom si ustrážili dvojbodový náskok pred Slovanom. Beznádejne posledný skončil Liptovský Mikuláš.

Hráči HC‘05 iClinic Banská Bystrica nazbierali v 48 tipsportligových zápasoch až 102 bodov. Len o dva body menej má v tabuľke bratislavský Slovan a o ďalšie tri menej tretie Košice.

Ostatné tímy majú už od tejto trojice väčší odstup. Beznádejne posledný s 35 nazbieranými bodmi skončil Liptovský Mikuláš. Slovenská najvyššia hokejová súťaž pokračuje od nedele 23. februára do nedele 15. marca zápasmi v nadstavbových skupinách.

V A‑skupine, kde sa bude hrať o 1. – 6. miesto, sa predstavia Banská Bystrica, Slovan Bratislava, Košice, Zvolen, Poprad a Trenčín. Víťaz A‑skupiny získa najvýhodnejšiu pozíciu do play‑off a zároveň aj Pohár Dušana Pašeka.

V B‑skupine budú bojovať mužstvá na 7. – 12. pozícii po základnej časti o posledné dve miestenky do play‑off. V tomto sextete figurujú Michalovce, Nitra, Miškovec, Nové Zámky, Budapešť a Detva.

Pre trinásty Liptovský Mikuláš sa sezóna skončila záverečným duelom základnej časti. Do nadstavbovej fázy ročníka si všetky tímy prenášajú body aj skóre zo základnej časti.

V oboch nadstavbových skupinách odohrajú všetky mužstvá desať zápasov, s každým súperom sa stretnú dvakrát systémom doma‑vonku.

Všetci účastníci A‑skupiny už majú istú účasť v play‑off, vo vyraďovacej fáze ich doplnia družstvá na prvom a druhom mieste v B‑skupine. Pre ďalšie tímy sa sezóna skončí v polovici marca.

red, SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Keď športujú zvieratá

    Už je to nejaký týždeň, čo sú športovci a doma a fanúšikovia so slzami v očiach spomínajú …
  • VIDEO: Strasti „home officu“

    Približne tretina sveta je dnes v karanténe. Tí, čo môžu, pracujú z domu. Avšak pokiaľ ste…
  • VIDEO: Keď sa zrazu prepadneš!

    Kde sa stratil? Na oko úplne nenápadný trik zmiznutia, ktorý však zvieratá nechápu a keby …
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Keď športujú zvieratá

Už je to nejaký týždeň, čo sú športovci a doma a fanúšikovia so slzami v očiach spomínajú …