Domov Komentáre SLOBODA: Skvelá správa pre motoristov

SLOBODA: Skvelá správa pre motoristov

0
0

Motoristi sa môžu pripraviť na príjemnú zmenu v oblasti evidencie motorových vozidiel. Parlament schválil v prvom čítaní novelu zákona o cestnej premávke, ktorú som spolupredkladal. S koaličnými poslancami sme navrhli hneď niekoľko zjednodušení systému tzv. ŠPZtiek a ako aj modernizáciu celého procesu prihlasovania a odhlasovania vozidla.

Keď bude zákon schválený aj v ďalších čítaniach, tak od 1. 1. 2021 bude platiť nasledovné:

1. Nové pravidlo pri výmene značiek na vozidlách. Pri zmene vlastníka vozidla sa po novom bude môcť pôvodný vlastník značky rozhodnúť, či auto odovzdá spolu so značkou a táto značka poputuje s vozidlom aj mimo okres alebo sa rozhodne nechať si pôvodnú značku a dať si ju na svoje ďalšie vozidlo.

Ak si pôvodný vlastník značku nechá a nemá ďalšie vozidlo, môže si značku odložiť až pokým si ďalšie vozidlo nezaobstará.

2. Jednoduchší systém odhlasovania a prihlasovania vozidla. Aktuálny dvojkolový systém nahradí nový jednokolový. Motorové vozidlo budete môcť odhlásiť a prihlásiť naraz, dokonca na ktoromkoľvek dopravnom inšpektoráte.

3. Táto novela šetrí čas, peniaze a životné prostredie, pretože nebude potrebné vyrábať také množstvo evidenčných čísel vozidiel a tým pádom ich ani likvidovať, ako sa to dialo doteraz.

Som rád, že som aj takýmto riešením mohol prispieť k modernizácii štátnej správy. Moja práca v prospech motoristov tu však nekončí, práve naopak.

Viem si predstaviť, že by postupne evidencia vozidiel kompetenčne prešla z polície na úradníkov okresných úradov. Technický preukaz by mohol fungovať len v digitálnej forme a mohli by sme sa začať rozprávať aj o elektronických značkách.

Týmito riešeniami chceme pomôcť motoristom a premiestniť Slovensko do 21. storočia v oblasti pravidiel pre označovanie motorových vozidiel.

Radovan Sloboda, poslanec NR SR za stranu SaSNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Pomoc či zbytočný populizmus? Alebo len nefunkčné riešenie?

Minulý piatok sme si na tlačovej konferencii vypočuli bombastický plán ministra financií n…