Domov Šport Slovenskí hokejisti dieru do sveta neurobili

Slovenskí hokejisti dieru do sveta neurobili

0
0

Hokejoví reprezentanti pod vedením Craiga Ramsayho neodchádzali na olympijské hry s veľkými očami. Bohužiaľ, slovenská družina skutočne veľa vody v juhokórejskom PyeongChangu nenamútila a s olympijským turnajom sa rozlúčila už v osemfinále.

Keď slovenský hokejový výber zložený prevažne z hráčov slovenskej a českej ligy odchádzal na olympiádu, nik nevedel, čo očakávať. Šokujúca výhra v prvom zápase s Rusmi vliala celému Slovensku veľkú nádej.

Dnes sa ukazuje, že nám toto víťazstvo skôr uškodilo. Zrazu sa chlapci ocitli v situácii, keď im Slováci začali až príliš veriť a tím, ktorý má s medzinárodným hokejom pomenej skúseností ďalšie tri zápasy nedokázal vyhrať, a to ani s papierovo slabšími Slovincami.

Dvakrát sme nestačili na USA

Práve prehra so Slovinskom nás odsunula až na posledné miesto v základnej skupine, a to sme v prípade víťazstva mohli skončiť prví a postúpiť rovno do štvrťfinále.

V osemfinále sme sa tak stretli s USA, ktorým sme v našom druhom turnajovom zápase podľahli tesne 1:2, a tak sme chceli oplácať. Američania, podobne ako Rusi, majú pravidelne pozvoľnejší vstup do turnaja a svoju formu časujú na najdôležitejšie play‑off zápasy.

Nebolo to inak ani teraz. Americkí hokejisti nášmu tímu ukázali, kde je jeho miesto a poľahky nás zdolali 5:1. A to sa hrá olympijský turnaj bez hráčov z NHL, ktorá sa rozhodla olympiádu ignorovať.

USA – Slovensko 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Góly: 22. Donato (Gilroy, Terry), 23. Wisniewski (Terry), 34. Arcobello (Terry, Blum), 50. Roe (B. Little, O’Neill), 57. Donato (Wisniewski) – 37. Čerešňák (Graňák, L. Nagy)

 sam, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Keď športujú zvieratá

    Už je to nejaký týždeň, čo sú športovci a doma a fanúšikovia so slzami v očiach spomínajú …
  • VIDEO: Strasti „home officu“

    Približne tretina sveta je dnes v karanténe. Tí, čo môžu, pracujú z domu. Avšak pokiaľ ste…
  • VIDEO: Keď sa zrazu prepadneš!

    Kde sa stratil? Na oko úplne nenápadný trik zmiznutia, ktorý však zvieratá nechápu a keby …
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Keď športujú zvieratá

Už je to nejaký týždeň, čo sú športovci a doma a fanúšikovia so slzami v očiach spomínajú …