Domov Zdravie Tipy na športovanie počas zimy

Tipy na športovanie počas zimy

0
0

Aj vy patríte medzi ľudí, ktorí so športom neprestanú iba kvôli ubúdajúcim stupňom na teplomeri? Aj počas zimných mesiacov si viete nájsť veľa aktivít, ktorým sa môžete vo svojom voľnom čase venovať. Stačí si len vybrať tú správu pre vás.

Zimné športy, ku ktorým potrebujete sneh

Sneh nemusí spôsobovať iba kalamitu na cestách. So snehom sú spojené viaceré športy, ktoré bez neho robiť nemôžete. Medzi tieto športy patrí lyžovanie, bežkovanie alebo korčuľovanie na jazere.

Bežkovať sa dá aj v blízkosti hlavných miest poobede po práci. Bežkovanie patrí medzi jeden z fyzicky náročnejších športov. Vášmu telu dáte počas bežkovania poriadne zabrať.

Najmä sedaciemu svalstvu. Spevňovaniu sediacieho svalstva sa môžete venovať aj z pohodlia domova prostredníctvom rôznych cvikov, ktoré sa zameriavajú na zadok.

Korčuľovanie na jazere nie je pre každého, no v niektorých mestách sú počas dňa vo vymedzených hodinách otvorené štadióny aj pre verejnosť.

Plávanie nie je iba záležitosť letných mesiacov

Počas zimných mesiacov majú predĺžené otváracie hodiny takmer všetky plavárne. Plávaním dĺžok v bazéne sa môžete stále udržiavať v pohybe bez toho, aby ste museli čeliť chladným teplotám vonku.

Mnoho ľudí nahrádza bicyklovanie pár hodinami v bazéne. Na plaváreň sa snažte chodiť v menej frekventovaných časoch, aby ste mali priestor na nerušené dĺžky vo svojej dráhe.

Okrem plávania môžete chodiť aj behať. Beh je šport, ktorý sa dá robiť v každom počasí. Stačí pár vrstiev navyše a v neskorších hodinách nezabúdajte ani na reflexné prvky a čelovku.

Zima je ideálny čas na naberanie sily

Počas zimných mesiacov, kedy vás pekné počasie neláka ísť si zabehať alebo zabicyklovať, sa môžete venovať cvikom, vďaka ktorým naberiete silu. Vďaka posilňovaniu v zime budete už na začiatku jari vo forme a vaše telo bude môcť zdolávať väčšie výzvy.

Počas cvičenia doma by ste sa mali venovať svalstvu celého tela. Veľa cvikov na konkrétnu časť tela ovplyvní aj súvisiace svalstvo, na ktoré nie sú cviky primárne zamerané.

Vďaka plankom dokážete posilniť väčšinu svalov tela, drepy sa postarajú o sedacie a stehenné svalstvo a taktiež nevynechajte ani cviky, vďaka ktorým si spevníte kolená.

Spevňovanie svalstva by malo byť súčasťou tréningového procesu každého športovca. Či už v lete alebo v zime. Okrem spomínaných športov môžete zájsť do jedného z indoorových športovísk, kde si môžete zväčša zahrať tímový šport.

V športoviskách nájdete tenisové haly, bedmintonové a squashové haly, telocvične, v ktorých si môžete zahrať basketbal alebo futbal s priateľmi. Ak máte radi fitness centrá, toto je ten správny čas na ich návštevu.

Vo fitness centre sa cvičí počas nepriaznivého počasia oveľa lepšie ako keď je vonku na čerstvom vzduchu slnečno a príjemne. Pamätajte, zimný spánok majú medvede, nie ľudia. A určite nie športovci.

www.trenujeme.sk, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zdravie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…