Domov Cestovanie Tri nádherné miesta v Zimbabwe, ktoré vám vyrazia dych

Tri nádherné miesta v Zimbabwe, ktoré vám vyrazia dych

0
0

Republika Zimbabwe sa rozprestiera na južnej pologuli, vo vnútrozemí Južnej Afriky. Táto krajina má v súčasnosti vyše 13 miliónov obyvateľov a jej hlavným mestom je Harare. V tomto článku vám ukážeme 3 jedinečné miesta v Zimbabwe, ktoré patria medzi turistami k tým najvyhľadávanejším a najobľúbenejším. Máte radi takéto krajiny, akou je aj Zimbabwe?

Národný park Matobo

Našou prvou zastávkou pri virtuálnej návšteve Zimbabwe je národný park Matabo, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny.

Ide o veľmi jedinečné miesto, na ktorom žije v súčasnosti vyše 700 druhov vtákov, 200 druhov cicavcov a viac ako 6 000 druhov rôznych rastlín. Takže ak chcete vidieť vo voľnej prírode žijúceho slona, žirafu, zebru, hrocha, či geparda, tak toto miesto je na to ako stvorené.

Pri návšteve takýchto miest, akým je aj tento národný park, netreba však zabúdať, že v ňom sú zvieratá doma a že sa k nim treba správať s tým najväčším rešpektom a úctou.  Okrem iného nie je dobré robiť zbytočne rýchle a prudké pohyby, aby sa náhodou nestalo, že ich vyplašíte.

Rovnako je lepšie, ak si svoj telefón dáte do režimu „lietadlo“, aby ich zbytočne nerozrušil nejaký telefonát. A pri fotení nezabudnite vypnúť blesk, lebo aj ten ich môže rozrušiť a môžu sa splašiť.

Kamenné mesto v Zimbabwe (Great Zimbabwe)

Pokračujeme v našom cestovaní a druhou zastávkou je jedinečné kamenné mesto, ktoré sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny. Toto mesto bolo postupne vytvorené a vybudované v priebehu 11. až 15. storočia.

Kamenné mesto.

Slovo Zimbabwe je kombináciou Zi (veľký), Mba (dom) a bwe (kameň). Preto takýchto kamenných miest nájdete v tejto krajine desiatky. Toto konkrétne mesto je postavené z 15 tisíc ton kameňa bez použita betónu či malty a kedysi bolo domovom pre 18 tisíc ľudí.

V súčasnosti je zaradené vďaka svojej jedinečnosti a významu aj do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva Unesco. Navštíviť toto kamenné mesto musí byť veľkým zážitkom, no aj v tomto prípade je dobré dávať si veľký pozor, pretože vplyvom počasia sa kamene môžu uvoľňovať.

Nachádza sa tam aj múzeum, v ktorom sú vytesané rôzne vtáky z kameňov, ktoré boli symbolom kráľa a teraz sú symbolom krajiny.

Great Zimbabwe.

Victoria Falls

Vodopády Victoria Falls.

Našou poslednou zastávkou v tomto článku o zaujímavých miestach Zimbabwe je mesto Victoria Falls. Toto mesto sa nachádza v provincii Matabeleland North a leží na južnom brehu rieky Zambezi, na západnom konci vodopádov Victoria Falls.

Toto mesto vzniklo v roku 1901, kedy sa začalo s využívaním vodopádu aj ako zdroja vodnej elektrárne. Mesto patrí k obľúbeným turistickým miestam aj vďaka krásnym vodopádom, ktoré patria medzi jednu z najväčších atrakcií v Afrike a jeden z najpozoruhodnejších vodopádov na svete.

Vedeli ste o tom, že Victoria Falls je jediným vodopádom na svete dlhším ako kilometer a s výškou viac ako sto metrov? Obľúbeným miestom na rieke a neďaleko vodopádu je aj krásny most Victoria Falls Bridge.

Victoria Falls Bridge.

Radoslav Hoppej, foto: depositphotos, internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ako sa trénuje v zahraničí

Šport je najlepším spôsobom, ako robiť krajine dobré meno v zahraničí. Ten náš je však už …