Domov Komentáre VISKUPIČ: Smutný obraz slovenskej politiky

VISKUPIČ: Smutný obraz slovenskej politiky

0
0

Rutinné sledovanie nedeľnej politickej debaty pre mňa opäť skončilo sklamaním. Tentokrát ma pobúrili vyjadrenia pána Pelle­griniho, bývalého premiéra, ktorý si na mušku zobral a urazil analytikov a odborníkov z Útvaru hodnoty za peniaze.

O to viac ma zamrzelo, keď mu predseda parlamentu pritakával a zdieľal s ním rovnaký názor. Od začiatku môjho politického pôsobenia zdôrazňujem dôležitosť inštitúcií a organizácií, ktoré dohliadajú na prácu a výsledky nás politikov.

V strane SaS prácu odborníkov a analytikov vyzdvihujeme a podporujeme, naša strana je založená na úcte k odbornosti. Každý zdvihnutý varovný prst vzdelaných a skúsených analytikov by mali politici registrovať a zamyslieť sa nad ním.

„Chlapci, ktorí trepú dve na tri,“ bolo označenie, ktoré Pellegrini v nedeľu použil. Dovolím si tvrdiť, že takýto lacný posmešok by nemal patriť do repertoáru uznávaného politika a bývalého štátnika.

Pán Pellegrini by si ako opozičný politik mal vážiť odbornú prácu útvaru, ktorá často varuje aj pred rozhodnutiami koalície a súčasnej vlády.

Obzvlášť som takýto komentár neočakával od niekoho, kto často kritizuje správanie, rétoriku a neodbornosť terajšieho ministra financií.

Samotná analýza ÚHP pritom hovorí, že cesta ktorú využije menej ako 15 tisíc vozidiel denne, nepotrebuje štyri pruhy. Je to tvrdenie, s ktorým si dovolím súhlasiť.

K dispozícii je vždy len konečné množstvo financií a nie je možné obslúžiť prakticky nekonečné množstvo požiadaviek.

Investované financie musia byť vždy použité do najzmysluplnejších investícií, ktoré prinesú najvyššiu hodnotu za peniaze.

Koniec koncov sa Pellegriniho nesúhlasu ani nečudujem, pretože jeho vláda nebola známa rozumne investovanými financiami.

Ako však chceme ako zodpovední politici prijímať správne rozhodnutia, keď lídri politických strán ostentatívne prezentujú neúctu k práci analytikov?

Nevážime si vzdelanie, nevážime si znalosti… a takto aj Peter Pellegrini práve ukázal, že si váži a považuje za múdreho len sám seba. Je to smutný obraz slovenskej politiky.

Veľmi dúfam, že nedeľná diskusia otvorila aspoň určitej časti publika oči a prácu analytikov budú vedieť oceniť.

Marián Viskupič, poslanec NR SR za SaS a predseda Výboru pre financie a rozpočetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…