Domov Komentáre VISKUPIČ: Spätná väzba je dôležitá

VISKUPIČ: Spätná väzba je dôležitá

0
0

O chvíľu sú Vianoce a s nimi spojený koniec roka. Bol to mimoriadne náročný rok, mnohému nás naučil, ale mnoho nám aj zobral.

My politici radi rozprávame. Zákony prijímame pre ľudí a spätná väzba je veľmi dôležitá – zhodnotenie príde samozrejme v ďalších voľbách, ale spätnú väzbu je potrebné vnímať priebežne.

Do roku 2021 si pre seba želám hlavne schopnosť počúvať a vnímať potreby ľudí. Rozhodol som sa, že v tomto stĺpčeku dám priestor mojej asistentke.

„Môj šéf radšej pracuje ako rozpráva, toho sa drží a to sa mi páči. Ako predseda Výboru pre financie a rozpočet má v parlamente širokú škálu povinností. Výbor si musí zákon rozobrať po častiach.

Nový zákon nemôže negovať iný zákon, novela musí byť prínosná a hlavne realizovateľná, v rozpočte sa s ňou musí počítať. Rokovania o „pozmeňovákoch“ prebiehajú často do noci, tie treba racionálne vyhodnotiť a čeliť im.

Na Výbor prichádzalo (a stále prichádza) množstvo otázok a podnetov od skupín, ktoré kríza zasiahla. Gastro, fitká, malé podniky, sú jednými z mnohých. Vždy niekto prepadol cez sito, čo bolo a je frustrujúce. Je to nová a nepoznaná doba, v ktorej sa učíme žiť.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Coronarok v ekonomike

Keď sa človek dostával pod povrch vecí, videl minulé rozpočty, robil si prehľady z iných krajín, hlava sa mu neraz zatočila. Napriek tomu si myslím, že nie je všetko také čierne a už vôbec nie stratené.

Pomoci sa vylepšili, rozpočet sa schválil. Popritom sa môj šéf podieľal na podnikateľskom kilečku I, II. Podieľal sa aj na výbere predsedu RRZ a prezidenta finančnej správy.

Za tým všetkým sú hodiny príprav a štúdia podkladových materiálov. Marián Viskupič to zvládol na jednotku. Navyše nikdy nezabudol byť ľudským a veci nepaušalizoval – každý je rovnako dôležitý. Stretnutie s „Milanom z Popradu“ som pripravovala rovnako precízne ako stretnutie s ministrom.

Pred nami je veľa práce. Sú tu témy, ktoré treba otvoriť a začať konečne aj riešiť. A v tom vidím podstatu pôsobenia Mariána Viskupiča v nasledujúcom roku.“

Dominika Nováková, asistentka poslanca NR SR za SaS a predsedu Výboru pre financie a rozpočet Mariána ViskupičaNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Finančná správa zaplatila takmer 3,5 milióna firme s prepojeniami na biznis s teplým vzduchom z čias Jána Slotu

Za obdobie posledných rokov sa Finančná správa stala vďaka početným kauzám, ktoré viedli k…