Domov Zahraničie Vyšetrovanie ruského zasahovania do amerických prezidentských volieb v roku 2016 sa skončilo

Vyšetrovanie ruského zasahovania do amerických prezidentských volieb v roku 2016 sa skončilo

0
0

Začiatkom minulého týždňa si celý svet mohol prečítať sumár z ruského zasahovania do amerických prezidentských volieb v roku 2016 zo správy hlavného vyšetrovateľa Roberta Muellera.

Samotné dvojročné vyšetrovanie ruského zasahovania do amerických prezidentských volieb v roku 2016 bolo dôsledne sledované.

Robert Mueller dostal veľké právomoci, kedy okrem samotného zasahovania mohol vyšetrovať aj zločiny a prečiny, na ktoré popri vyšetrovaní narazil.

Celú správu odovzdal do rúk Williama Barra, ministra spravodlivosti USA, ako býva pri takýchto vyšetrovaniach zvykom, politické rozhodnutie spadá už do rúk politikov.

Ten po preštudovaní zverejnil sumár hlavných zistení, na ktoré čakala celá Amerika ale aj zvyšok sveta.

Závery zverejneného sumáru od Williama Barra

Vyšetrovanie poukázalo, že americké prezidentské voľby v roku 2016 boli naozaj predmetom rozsiahleho internetového útoku zo strany Ruska. Výsledkom je aj zistenie, že podobné sa dá očakávať aj pri najbližších voľbách v roku 2020.

Samotné potvrdenie, že by sám Donald Trump úmyselne spolupracoval s Ruskom sa nepotvrdilo, no nateraz minister spravodlivosti USA uviedol, že neexistuje dosť dôkazov na to, aby sa dokázalo, že Trump maril spravodlivosť pri vyšetrovní.

Mueller okrem toho predostrel 37 obvinení súvisiacich s inou trestnou činnosťou, na ktorú popri vyšetrovaní narazil. Predpokladá sa že samotná Muellerova správa má stovky tisíc strán.

Vyjadrenie prezidenta

Donald Trump vyhlásil, že samotné vyšetrovanie považuje za najväčší podvod v histórii USA a za úsilie ako sabotovať jeho víťazstvo.

Demokrati už dali jasne najavo, že chcú mať prístup k čo najväčšej časti správy a jej podkladových materiálov.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Penzie sú o tretinu vyššie ako pred 10 rokmi

Podľa údajov Sociálnej poisťovne vzrástol priemerný starobný dôchodok na Slovensku za posl…