Domov Šport Wiggins o Saganovi: Pôsobí ako zbitý muž

Wiggins o Saganovi: Pôsobí ako zbitý muž

0
0

Cyklisti profipelotónu majú za sebou prvý týždeň najslávnejších etapových pretekov Tour de France. Z pohľadu Slovákov je najzaujímavejším boj Petra Sagana o ôsmy zelený dres. Ten, na rozdiel od minulých rokov, je tentokrát omnoho vyrovnanejší, čo prináša reči, že náš cyklista už nie je tým čím býval.

Peter Sagan sa do zeleného obliekol už v druhej etape, hoci ešte nebol lídrom bodovacej súťaže (prvý Kristoff sa  ako celkový líder obliekol do žltého a druhý Pedersen si ako líder súťaže mladých jazdcov obliekol biely dres).

Na čelo bodovačky sa Sagan prepracoval po tretej etape a podľa vzoru z minulých rokov sa očakávalo, že zelený dres už nevyzlečie.

Prišiel o dres a našiel súpera

Prišla však piata etapa, kde hoci patril Sagan medzi favoritov, opäť to v záverečnom špurte nestačilo na stupeň víťazov a čo viac, slovenský cyklista v nej prišiel aj o zelený dres.

Jeho bývalý tímový kolega Sam Bennett totiž zdolal Sagana na rýchlostnej prémii (Bennett získal 20 bodov za 1. miesto, Sagan 13 za 4.) i následne v cieľovom špurte (Bennett bol tretí, Sagan štvrtý) a dostal sa na čelo bodovačky.

Aj v šiestej etape bol Sagan na Bennetta na šprintérskej prémii prikrátky. V siedmej etape nasadil Petrov tím Bora-Hansgrohe už od začiatku pekelné tempo, ktoré pomohlo Slovákovi vrátiť sa do zeleného.

Sagan však opäť nebral na rýchlostnej prémii plný počet bodov a neuspel ani v hromadnom špurte, no na Bennetta to stačilo.

Nevyzerá ako Sagan z minulostiNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 29-30/2022: Prezidentka vyzvala Hegera na riešenie krízy

Toto leto nám uhorková sezóna rozhodne nehrozí. Vládna koalícia sa nám stará o „zába…