Domov Zdravie 6 fitness „zlepšovákov“, ktoré musíš vedieť!

6 fitness „zlepšovákov“, ktoré musíš vedieť!

0
0

Možno sa mi to len zdá, ale v poslednej dobe ako som začala viac sledovať sociálne siete, špeciálne Instagram si všímam, že sa u nás veľmi rozšíril zdravý životný štýl. Zdravá strava, veľa pohybu, jednoducho fitness život.

Ja osobne tiež žijem tento už spomínaný životný štýl a meniť sa ho nechystám. No, ale nie každý z nás má na to dostatočné finančné prostriedky, aby si platil rôznych odborníkov, ktorí mu poradia, rôzne pomôcky na cvičenie či dokonca permanentky do fitka.

Nie všetko je o fitku, nie všetko je o odborníkoch, aj keď poradiť vedia. Dôležité je samovzdelávanie v tom, v čom máme vášeň a práve z tohto dôvodu vám prinášam šesť perfektných tipov, ktoré vám uľahčia fitness život.

1. Pred tréningom káva

Veľa z nás je závislých na káve, je to pre nás taký ranný životabudič, či lepšie povedané, káva je zdrojom energie kedykoľvek počas dňa. No, ale čo tak ju vypiť tak polhodinku, hodinku pred tréningom?

Myslím, že celkom dobrý nápad. Ale pozor! Žiadna káva s mliekom či cukrom, ale káva so škoricou. Takáto káva nie je len lepším „štartérom“, ale dokonca je aj zdravšia.

Takže pred tréningom šupnite jednu šálku do seba a vydajte zo seba maximum. Pozn.: Môžete použiť klasickú zrnkovú, či aj Nescu, ale trh dokonca ponúka aj špeciálnu Training coffee.

2. Používajte budík

Nie, nemyslím ten klasický stolový budík, ale mobilný budík. Dnes už si jednoducho viete nastaviť niekoľko budíkov za sebou, čo je perfektným zlepšovákom pri cvičení.

Jednoducho si nastavte intervaly medzi budíkmi, tak ako budete striedať cvičenia. Nemusíte tak dávať pozor na hodiny, iba vás na zmenu cviku upozorní zvuk budíka.

No a pre absolútnu dokonalosť, nastavte si budík na každý cvičiaci deň a na rovnakú hodinu. Telo si tak rýchlejšie zvykne na režim, ktorý vykonávate a vy tak zabudnete aj na výhovorky, prečo ste necvičili.

3. Sprej na zahriate a schladenie

Ďalší perfektný zlepšovák, ktorý vám umožní efektívnejšie cvičenie. Jednoducho sprej na zahriatie použijete pred cvičením, rozohrejete si tak svalstvo a po vykonaní cvičenia ho vymeníte za sprej na schladenie.

Samozrejme nemusí to byť len sprejová forma, kľudne to môže byť gél či krém. No pozor, netreba zabúdať aj na klasické zahriatie či schladenie vykonaním určitých cvikov.

4. Nezabúdajte na uteráky

Áno, nezabudnite na uteráky, minimálne na dva. Nielenže si máte do čoho utrieť pot, ale práve uterák je úžasnou cvičebnou pomôckou. Stačí sa len vynájsť alebo sa nechať inšpirovať internetom, tam je toho viac než dosť.

5. Jednoručky na bežiaci pás

Ak nevlastníte jednoručky a cvičíte doma, tak kľudne použite ako alternatívu fľaše s vodou. Na bežiacom páse si nastavte chôdzu a popri chodení jednoducho precvičujte aj svoje bicepsy či tricepsy.

6. Schody, schody

Posledným zlepšovákom sú práve schody. Je jedno či sú to v dome, pred domom, na ulici, proste vyhľadajte schody, ktoré vám pomôžu k vysnívanej postave a behajte, kráčajte alebo skáčte po nich. Fantázii sa medze nekladú, hlavne cvičte.

Michaela Procner, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Prípravný kemp repre

    Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…
  • Profitenis sa vráti v júli

    Po tom, čo sa v Európe postupne začínajú hrať rôzne futbalové súťaže, sa v júli môžu na ná…
  • Príde Istanbul o finále LM?

    Finále tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov sa možno neuskutoční v tureckom Istan…
Load More By admin
Load More In Zdravie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Prípravný kemp repre

Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…