Domov Komentáre Ján Bystriansky: Diaľničné absurdity

Ján Bystriansky: Diaľničné absurdity

0
0

Hoci mnohí dúfali, že minister dopravy Árpad Érsek prinesie do rezortu zdravý rozum, nestalo sa. Naopak, v riadení dopravy je taký chaos, aký tam ešte nebol.

Najnovšie minister zahviezdil tvrdením, že rozostaval za rok 100 km diaľnic. Hlúposť. Prisvojil si bratislavský obchvat, kde zmluvu podpísal jeho predchodca Roman Brecely predčasne „odídený“ z tej vlády.

Dokonalé Kocúrkovo.

Jeden podpísal zmluvu na 60 km dlhý obchvat, druhý tých istých 60 km poklepkal kladivkom. Rozostavali azda 120 km? Absurdné. Druhá diaľničná absurdita je, že ministri sa porovnávajú, kto koľko začal a dokončil.

Príprava diaľnice trvá aj 7 rokov, teda ten, kto začne stavať, je v poradí už druhý, tretí či štvrtý minister od začiatku celého procesu. Pripisovať si zásluhy za rozostavanie diaľnice je nekorektné a zavádzajúce.

Pri dokončených diaľniciach to platí dupľom. Tretia absurdita spočíva v tom, že všetci ministri hovoria najmä o diaľniciach. Tie však samé o sebe dopravné zápchy a ich dôsledky nevyriešia.

Treba začať opravovať cesty I. triedy, krajské a mestské cesty, viac podporovať verejnú dopravu, aby mestá neboli prepchaté autami, aby sme nemuseli hodiny trčať v zápchach, aby sme dýchali lepší vzduch, aby pre autá nepraskali domy.

K tomu je však potrebné jedno: treba prestať s nezmyselnými pretekmi kto koľko diaľnic začal a dokončil a konečne začať riešiť skutočné dopravné problémy ľudí.

Ján Bystriansky

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 20/2019: Európske voľby predo dvermi, európski populisti zbroja

Už tento víkend si občania Európskej únie zvolia svojich zástupcov do jedinej volenej inšt…