Domov Komentáre KLUS: Ako končia Putinovi kamaráti

KLUS: Ako končia Putinovi kamaráti

0
0

Európska únia konečne zasiahla proti Nočným vlkom.

Už niekoľko rokov sa snažím aktívne, tak na domácej ako aj európskej pôde, upozorňovať na to, že hybridné hrozby nie sú žiadnou „Columbovou ženou“. Naopak, sú reálnym nebezpečím aj pre Slovensko.

Preto som v tejto súvislosti viackrát vyhlásil aj to, že kremeľský motorkársky klub Noční vlci nie je na Slovensku vítaný.

Okrem iného tu títo Putinovi podporovatelia nemajú čo hľadať aj preto, že hanebne zneužívajú pietne spomienky na šírenie škodlivej propagandy.

Nie je to nič iné, ako „hybridná hrozba na kolesách amerických motoriek“, ktorá vyzýva na podporu nacionalistických či extrémistických síl a mobilizuje verejnosť (vrátane tej slovenskej) proti členstvu v Európskej únii či Severoatlantickej aliancii.

Našťastie, vďaka nedávnemu rozhodnutiu EÚ už viac nebudú títo Putinovi verní kamaráti manifestačne brázdiť po vojenských pamätníkoch v Európe, skrývajúc sa za úctu k obetiam 2. svetovej vojny, ani šíriť u nás nenávisť či heslá o neexistujúcej všeslovanskej vzájomnosti.

Rada EÚ totiž v rámci tzv. doplňujúceho balíka reštriktívnych opatrení, ktoré predlžujú a posilňujú účinnosť doterajších šiestich balíkov sankcií EÚ proti Rusku, uvalila sankcie aj proti ďalším jednotlivcom blízkym Putinovmu režimu vrátane gangu Noční vlci.

Na sankčný zoznam bol teda doplnený líder Alexander „Chirurg“ Zaldostanov aj „šéf“ európskej pobočky a občan Slovenskej republiky Jozef Hambálek, ktorý by tak mal konečne doplatiť na svoje dlhoročné aktivity škodiace záujmom Slovenska aj EÚ.

Okrem iného za to, že mal členov gangu trénovať vo vlastnom tábore pre boj na Ukrajine, by mu mali úrady zmraziť majetok a zabrániť mu v cestovaní.

Vítam tento krok a dúfam, že budú nasledovať aj ďalšie podobné rozhodnutia.

O to viac, že nielen Slovensko je už niekoľko rokov cieľom hybridných, kybernetických či spravodajských operácií a ďalších destabilizačných aktivít režírovaných z Moskvy.

Vojna na Ukrajine, žiaľ, za cenu obetí nevinných ľudí, nám dúfam raz a navždy otvorila oči.

Martin Klus, štátny tajomník MZVEZ SR za SaSNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…