Domov Týždenník Koment 29-30/2021: Slovenská kultúra prišla hneď o dva klenoty

Koment 29-30/2021: Slovenská kultúra prišla hneď o dva klenoty

0
0

Druhé letné dvojčíslo týždenníka Koment je doslova nabité informáciami o tých najdôležitejších udalostiach z domova, zo sveta i športu. Bohužiaľ, okrem bežných udalostí, sme tentoraz museli písať aj o tých smutných. Slovenská kultúra prišla behom pár hodín hneď o dvoch velikánov…

V nedeľu večer šokovala Slovensko správa o náhlom odchode jedného z najlepších našich hercov. Milan Lasica sa poslednýkrát poklonil fanúšikom a odobral sa do hereckého neba.

Už o deň neskôr ho nasledovalo ďalšie veľké meno – spoluzakladateľ SĽUK-u a jedna z najvýraznejších osobností slovenskej ľudovej kultúry Juraj Kubánka.

Okrem smutných správ vám prinášame aj tie užitočné a zaujímavé. Čo myslíte – sú Slováci euro-optimisti, euro-realisti či euro-skeptici? Odpoveď prináša prieskum agentúry Focus.

Vyznať sa v tom, aký režim v období letných dovoleniek platí na slovenských hraniciach, je viac ako ťažké. Vyhláška, ktorá tieto pravidlá upravuje, sa už po druhýkrát ocitla na Ústavnom súde SR.

Za posledné dva týždne sa toho udialo viac ako dosť aj na športoviskách. Messi sa konečne zaradil medzi nesmrteľných, európska futbalová trofej putuje do Ríma, Pogačar vo veku 22 rokov už druhýkrát vyhral Tour de France a Djokovič si brúsi zuby na málovídaný Golden Slam.

Ešte omnoho viac sa dozviete v najnovšom čísle týždenníka Koment.

Príjemné čítanie!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…