Domov Týždenník Koment 8/2022: Hokejový bronz, ale aj problémy doma i v zahraničí

Koment 8/2022: Hokejový bronz, ale aj problémy doma i v zahraničí

0
0

Ostatný týždeň bol skutočne bohatý na udalosti. Koalíciu opäť rozdeľujú spory – kompletnú podporu nemá súdna mapa, ale ani minister vnútra. Na všetky problémy sme mohli aspoň na chvíľočku zabudnúť vďaka hokejistom, ktorí priniesli z olympiády historickú medailu.

Súčasná koalícia opäť raz ukázala, že jednota nie je to, čo ju drží pohromade. Návrh ministerky spravodlivosti na veľkú reformu súdnictva totiž z veľkej časti v parlamente neprešiel a koaliční kolegovia si poslali pár štipľavých odkazov.

Stopercentnú podporu koalície nemá ani minister vnútra Roman Mikulec. Na jeho odvolanie sa medzi poslancami síce dostatok hlasov nenašlo, avšak za jeho zotrvanie zahlasovala len časť koalície.

Vrásky na čele našincov robí aj rusko-ukrajinský spor, ktorý vygradoval až do otvoreného vojenského konfliktu. Je naň Slovensko pripravené?

Na všetky problémy súčasnej doby nám aspoň na chvíľu pomohli zabudnúť naši hokejisti, ktorí na zimných olympijských hrách vybojovali vôbec prvú medailu v histórii slovenskej samostatnosti.

Čítajte viac v najnovšom vydaní týždenníka Koment!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…