Domov Slovensko Krajčí sa ministrom nemal stať a mal by odstúpiť

Krajčí sa ministrom nemal stať a mal by odstúpiť

0
0

V súvislosti so zhoršujúcou sa situáciou ohľadom pandémie koronavírusu na Slovensku sa stále viac ozývajú hlasy za odstúpenie ministra zdravotníctva SR. Marek Krajčí podľa nich boj s pandémiou nezvláda. Samotný minister však momentálne nevidí nikoho lepšieho ako je on sám.

Na odstúpenie nevyzýva len opozícia, u ktorej sa to politicky aj očakáva, ale napríklad aj bývalí šéfovia rezortu zdravotníctva.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: HLAS vyzval vládu na demisiu

Bývalí ministri zdravotníctva Tomáš Drucker z mimoparlamentnej strany Dobrá voľba, Andrea Kalavská a nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR z mimoparlamentnej strany Hlas-SD Richard Raši sa zhodujú, že Krajčí by mal zo svojej pozície odísť.

Kamarát-nekamarát mal by skončiť

„Vnímam ho ako slušného človeka, ktorý sa však nemal stať ministrom zdravotníctva, pretože nemá manažérske predpoklady na výkon takejto funkcie. Zvlášť je to cítiť v čase súčasnej krízy, keď je potrebné rázne a systematicky krízovo riadiť zdravotníctvo s dosahom na celú spoločnosť,“ vyjadril sa Tomáš Drucker a doplnil:

„Napriek nášmu dobrému osobnému vzťahu z minulosti som presvedčený, že Marek Krajčí by mal čo najskôr ponúknuť svoju funkciu zdatnejšiemu manažérovi.“

Aj Richard Raši je toho názoru, že Krajčí sa nemal stať šéfom rezortu zdravotníctva. Podľa neho spravil Krajčí desiatky prešľapov a rovnako si myslí, že už vo svojej funkcii presluhuje. Súčasný minister zdravotníctva podľa Rašiho boj s pandémiou nového koronavírusu už dávno vzdal.

„Minister zdravotníctva totiž musí počúvať rady odborníkov a nie sa slepo a nekriticky podriaďovať vrtochom premiéra Igora Matoviča,“ povedal pre TASR.

Exministerka zdravotníctva Andrea Kalavská poukázala na výsledky boja proti pandémii, podľa ktorých je Slovensko na tom „katastrofálne“.

„Denne u nás zomiera najviac pacientov na počet obyvateľov a čísla naďalej rastú. To je podľa mňa viac ako dostatočný dôvod na vyvodenie zodpovednosti, a teda demisiu pána ministra,“ povedala Kalavská, ktorá bola v prvej vlne poradkyňou premiéra Matoviča v boji s pandémiou.

Sulík si vie predstaviť iného

Iného človeka na čele rezortu by si vedel predstaviť aj predseda koaličnej SaS Richard Sulík. Vicepremiérovi napadá hneď niekoľko silných mien, ktoré by zvládli viesť Ministerstvo zdravotníctva.

Všetky výhrady voči ministrovi zdravotníctva mu však chce adresovať interne. „Krajčí má veľmi ťažký ‚job‘. Nie je to človek, ktorý by celý život niečo manažoval,“ uviedol Sulík s tým, že v Krajčího práci skutočne dochádza k zlyhaniam.

Krajčí nevidí náhradu

Samotný minister zdravotníctva sa podať demisiu nechystá. Ako Marek Krajčí uviedol v relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo, cíti, že má podporu a navyše nevidí za seba náhradu. Podľa oficiálneho stanoviska ministerstva zdravotníctva zvládnutiu pandémie nepomôžu neuvážené personálne výmeny.

Výzva na odstúpenie ministra zdravotníctva v čase pandémie je snahou na zviditeľnenie sa v aktuálnej téme. Podľa hovorkyne rezortu robí minister všetko pre to, aby sa podarilo ochrániť zdravie a životy ľudí.

ano, TASR, foto: TASR/Jakub Kotian, Martin Baumann, facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…