Domov Šport MS 2021 vo Švajčiarsku nebudú

MS 2021 vo Švajčiarsku nebudú

0
0

Dovidenia o rok v prípade Švajčiarska neplatí. Švajčiarska hokejová federácia sa definitívne nebude uchádzať o organizovanie majstrovstiev sveta elitnej kategórie v roku 2021. Opätovne požiada o pridelenie MS až o niekoľko rokov. Aktuálne zostáva v platnosti, že svetový šampionát sa v roku 2021 uskutoční v bieloruskom Minsku a lotyšskej Rige.

Pôvodne mali v roku 2020 hostiť svetový šampionát v hokeji švajčiarske mestá Zürich a Lausanne, a to v termíne od 8. do 24. mája. Celosvetová pandémia koronavírusu a zdravotné riziká s tým spojené boli proti a príslušné orgány šampionát zrušili.

Vzhľadom na to sa hovorilo o tom, že by Švajčiari mohli dostať možnosť usporiadať šampionát o rok.

Švajčiari MS 2021 nechcú

Túto možnosť však definitívne odmietli. „Hlavným dôvodom rozhodnutia Švajčiarskej federácie ľadového hokeja sú ekonomické riziká, ktoré by vznikli, ak by sa mal turnaj presunúť do roku 2021.

Projekt majstrovstiev sveta v hokeji 2020 v Zürichu a Lausanne je preto definitívne ukončený. Organizačný výbor pod vedením generálneho tajomníka Giana Gilliho dokončí svoju prácu v závere júna,“ uvádza sa v správe na webe iihf.com.

Predstavitelia švajčiarskeho hokeja budú v nadchádzajúcich týždňoch diskutovať o tom, v akom najbližšom termíne by mohli požiadať Medzinárodnú hokejovú federáciu o usporiadanie majstrovstiev sveta.

K dnešnému dňu je organizácia MS striktne pridelená až do roku 2025. „Všetci držitelia vstupeniek, ktoré si zakúpili k MS 2020, budú odškodnení.

Podrobnosti budú zverejnené na budúci týždeň v dňoch 4.- 8. mája. Fanúšikovia budú emailom informovaní o ďalšom postupe v súvislosti s vrátením peňazí,“ dopĺňa portál IIHF.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…