Domov Zaujímavosti Najbizarnejšie súdne spory…alebo žalovať môžete aj Boha (1. časť)

Najbizarnejšie súdne spory…alebo žalovať môžete aj Boha (1. časť)

0
0

Známy súdny spor o tom, ako chlapík zažaloval známu spoločnosť na výrobu energetických nápojov, pretože mu nápoj nedal krídla, už pozná zrejme každý.

Po tomto spore, ktorý spoločnosť prehrala, dostal každý Američan 10 dolárov. Spoločnosť tak prišla o milióny dolárov. A verte či nie, tento súdny spor mal ako tak racionálny základ. Čo však tieto?

Horúca káva a tri milióny dolárov

Tento súdny spor sa odohral v Mexiku. Mladá Mexičanka sa jedno ráno ako pasažierka na mieste spolujazdca vybrala do McDonaldu na kávu, kde sa rozhodla využiť službu Drive-in.

Objednala si kávu s cukrom. Kávu si vzala a položila medzi nohy, následne sa chcela načiahnuť po cukor, no vodič sa pohol a káva sa mladej Mexičanke vyliala do rozkroku.  Žena utrpela popáleniny tretieho stupňa na 6 % povrchu tela.

Žena zažalovala spoločnosť, že káva bola príliš horúca. Známy fast food priznal, že kávu robí o niečo horúcejšiu, ako uvádza v dokumente, pretože ľudia majú teplejšiu kávu radšej. Žena od spoločnosti vysúdila tri milióny dolárov.

Vzdelanie niečo stojí

Prípad sa odohral na univerzite Monroe College v New Yorku. Študentka Trina Thompson žalovala svoju alma mater za to, že po ukončení štúdia v odbore informačných technológií si nedokázala nájsť slušné zamestnanie.

Univerzitu žalovala o 70 000 dolárov. Avšak, neúspešne. Zaujímavý bol aj prípad Megan Thode, ktorá žalovala Lehigh University, na ktorej študovala, kvôli tomu, že jeden z predmetov ukončila známkou C+.

Kvôli tomu nedostala licenciu terapeutky. Zažalovala tak inštitúciu kvôli tomu, že do konca života bude zarábať menej. Celkovo od univerzity žiadala odškodné vo výške 1,3 milióna dolárov. Súdny spor našťastie nevyhrala.

Ten smrad krásne vonia

V roku 2006 sa odohral súdny proces, ktorý šokoval skutočne mnohých. Nemenovaný obyvateľ mesta Cornwall mal v skutku špecifickú úchylku. Jednoducho, miloval hnoj a jeho vôňu.

Po celom okolí prechádzal miestne farmy a privoniaval k hnoju. Všetko sa vyhrotilo v momente, kedy sa začal obnažovať a v hnoji sa vyváľal. Farmári toho mali plné zuby a hnoj si začali strážiť.

Muž im za to podpálil stodoly či traktory a skončil vo väzení. Po pár rokoch ho pustili, no dlho mu sloboda nevydržala. Farmárom sa začal opätovne vyhrážať a putoval na psychiatrickú kliniku.

Ak sa bavíme o zápachu, Richard Kreimer je dlhoročným bezdomovcom, ktorý žije v americkom New Jersey. Na prekvapenie sa však budete čudovať, ako si Richard privyrába.

V roku 1991 ho vyhodili z verejnej knižnice v Morristowne za to, že údajne silno zapácha. Kvôli tomu sa rozhodol zažalovať mesto a vysúdil slušných 130 tisíc dolárov.

Dosť na to, aby sa vysprchoval do sýta. Muž však čistotu neobľubuje. Od tohto okamihu vyhral viac ako 20 súdnych sporov, na ktorých zarába slušné peniaze iba za to, že smrdí. Väčšinu financií však minie na svoju liečbu.

O ďalších bizarných súdnych procesoch si môžete prečítať v nasledujúcich vydaniach týždenníka Koment.

Denis Ruščák, foto: shutterstock

 • Káva a čaj v životospráve

  Dnes sa pozrieme na dva najpopulárnejšie nápoje na svete, ktoré sa tešia priazni už niekoľ…
Načítať ďalšie súvisiace články
 • Blahu vyškrtli

  Zahraničnopolitický výbor parlamentu rozhodol o vyškrtnutí poslanca za Smer-SD Ľuboša Blah…
 • Mamojka ako ústavný sudca skončil

  Mojmír Mamojka sa minulý týždeň vzdal funkcie sudcu ústavného súdu, v ktorej pôsobil od de…
 • Barteková ostáva v komisii MOV

  Úspešná slovenská strelkyňa Danka Barteková zostane podpredsedníčkou komisie športovcov Me…
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Blahu vyškrtli

Zahraničnopolitický výbor parlamentu rozhodol o vyškrtnutí poslanca za Smer-SD Ľuboša Blah…