Domov Slovensko PRIESKUM: Záujem o očkovanie stúpa

PRIESKUM: Záujem o očkovanie stúpa

0
0

Zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 by sa určite dalo 46,6 percenta Slovákov. Ak by to bolo možné, ruskou vakcínou Sputnik V by sa dalo určite zaočkovať 19,6 percenta obyvateľov. Vyplýva to z reprezentatívneho sociologického prieskumu, ktorý na vzorke tisíc respondentov realizovala od 3. do 5. februára agentúra AKO.

Na otázku „Plánujete sa dať zaočkovať proti koronavírusu, keď dostanete príležitosť?“, 21,8 percenta opýtaných odpovedalo, že by sa asi dalo zaočkovať. Asi by sa zaočkovať nedalo 8,4 percenta respondentov, určite by sa zaočkovať nedalo 11,2 percenta opýtaných.

Odpovedať nevedelo 6,3 percenta respondentov a odpovedi sa vyhlo 0,3 percenta opýtaných. Zvyšných 5,6 percenta respondentov uviedlo, že už je zaočkovaných.

Pätina by sa dala zaočkovať Sputnikom

Vzhľadom na to, že sa v posledných týždňoch veľa diskutuje aj o v Európskej únii zatiaľ neregistrovanej ruskej vakcíne Sputnik V, prieskum sa zaujímal aj o ochotu zaočkovať sa práve touto vakcínou. Respondenti v rámci prieskumu tak odpovedali aj na otázku „

A ak by ste dostali možnosť zaočkovať sa ruskou vakcínou Sputnik V, dali by ste sa ňou zaočkovať?“ Okrem jednoznačne kladných odpovedí uviedlo 31,8 percenta respondentov, že by sa ňou asi dali zaočkovať.

Naopak, 18,1 percenta opýtaných skonštatovalo, že by sa ňou asi nedalo zaočkovať a určite by sa ňou zaočkovať nedalo 15,4 percenta respondentov. Odpovedať nevedelo 15 percent opýtaných a 0,2 percenta respondentov nechcelo na túto otázku odpovedať.

 red, TASR, foto: shutterstockNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…