Domov Komentáre RAŠI: Referendum o vláde

RAŠI: Referendum o vláde

0
0

Som presvedčený, že nie sme krajinou antivaxerov a rovnako nie sme krajinou, ktorá podlieha dezinformačným kampaniam viac, ako iné európske krajiny. To, čo nás odlišuje, je iba rekordná nedôvera vo vládu a v jej predstaviteľov.

Pred rokom na jeseň nám sľubovali lídri vládnej koalície slobodu a záchranu zdravia a životov, ak prídeme na celonárodné celoplošné a údajne nepovinné testovanie. Ako to dopadlo?

Ihneď sme pochopili, že o dobrovoľnosti nebolo ani reči, o niekoľko týždňov sme pochopili, že ani slobodu nám to neprinieslo a o pár mesiacov sme boli rekordérmi v počte úmrtí.

Neprinieslo to ani zdravie, ani záchranu životov. A Slováci to pochopili a prispôsobili sa. Modré papieriky – priepustky na slobodu sa stali obchodným artiklom, nezmyselné pravidlá, ktorým Slovensko nedôverovalo sa rýchlo prestali dodržiavať i vymáhať.

Nedávno prišla vláda s rovnakými sľubmi. Ak sa dobrovoľne zaočkujeme, príde sloboda a záchrana zdravia a životov. No Slovensko už po nedávnej skúsenosti neuverilo.

Je nadovšetko jasné, že očkovanie sa stalo celonárodným referendom o tejto vláde a tá v ňom prepadla. Napriek nepochybným medicínskym prínosom, napriek štatistikám úmrtí množstvo ľudí stále váha, odkladá očkovanie práve kvôli pocitu, že vláda ich už raz oklamala, tak prečo to teraz má byť inak.

A skutočne, pri svojich cestách som stretol množstvo ľudí, ktorí sa po celonárodnom celoplošnom testovaní a vlastne po celom pôsobení tejto vlády cítia tak oklamaní a ponížení, že sa očkovať nepôjdu práve preto, že sa ich k tomu vláda snaží prinútiť. Žiaľ, aj keď tým riskujú život.

A keď bábkový premiér Heger povie, že vláda urobila všetko čo mohla – ako by im napľul do tváre. Očkovacie fiasko je referendom o tejto vláde. O vláde, ktorá zničila aj posledné zbytky dôvery v systém, dôvery v štát.

O vláde, ktorá nevie občanov presvedčiť a tak musí ľudí do očkovania nútiť a vynucovať to policajným prenasledovaním a represiou. O vláde, ktorá by tu už nemala byť.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…