Domov Slovensko Rusko opäť pred súdom. Mal si objednať vraždu u Černáka

Rusko opäť pred súdom. Mal si objednať vraždu u Černáka

0
0

Minulý týždeň sa pred sudcu opäť postavil bývalý minister hospodárstva, či šéf televízie Markíza Pavol Rusko. Po obvineniach z falšovania zmeniek spoločne s M. Kočnerom, tentokrát čelí obvineniu z prípravy a plánovania vraždy a pred súd sa postavil spoločne s členmi mafiánskej skupiny.

Pavol Rusko si mal ešte v roku 1997 objednať vraždu svojej spoločníčky Silvie Volzovej, ktorú mala vykonať skupina Mikuláša Černáka.

Spoločne s Ruskom a Černákom sú v prípade obvinení aj šéf sýkorovcov Róbert Lališ a Černákov komplic Miloš Kaštan. Minulý štvrtok a piatok sa pred sudcu postavili všetci títo odsúdení.

Objednávka vraždy Volzovej

Pavol Rusko sa mal stretnúť s Černákom v roku 1997 v Banskej Bystrici a následne ešte raz v Bratislave, pričom si mal u neho, za finančnú odmenu 20 miliónov slovenských korún, objendať vraždu svojej spoločníčky Silvie Volzovej.

Tú mali uniesť, prinútiť, aby na neho prepísala svoje podiely v televízii Markíza, a následne mala zmiznúť. K ničomu z toho napokon nedošlo, pretože Mikuláša Černáka koncom roka 1997 vzali do väzby.

K príprave a plánovaniu vraždy Volzovej sa priznali Černák a Kaštan, naopak vinu popierajú Rusko a Lališ.

Černák hovoril

Mikuláš Černák sa k príprave vraždy Volzovej priznal. Vraždu si mal sám osobne objednať Pavol Rusko.

„V tom čase sme sa zaoberali takouto trestnou činnosťou a vzhľadom na výšku odmeny sme veľmi rýchlo súhlasili,“ povedal Černák s tým, že vec majú vykonať tak, ako to bolo urobené s pánom Bachledom (bývalý prednosta Okresného úradu v Poprade, ktorého černákovci zlikvidovali na objednávku Petra Steinhübela niekoľko mesiacov predtým).

Mikuláš Černák

Rusko obvinenie odmieta

Pavol Rusko vypovedal ako posledný. Exriaditeľ TV Markíza považuje to, že by si objednal vraždu spoločníčky za nelogické. Rusko vo výpovedi pripomenul, že akúkoľvek zmenu vo vlastníckej štruktúre spoločnosti Markíza Slovakia, ktorú v roku 1997 spoluvlastnil s Volzovou, musela odobriť licenčná rada.

Ak by, ako sa tvrdí v obžalobe, Volzovú niekto prinútil prepísať na neho jej podiel a následne by ju zlikvidoval, rada by ju nemohla vypočuť. To totiž podľa neho prikazoval zákon.

V tom prípade by spoločnosť mohla prísť o vysielaciu licenciu. Týmto je podľa neho vyvrátený argument obžaloby, že by z jej smrti mal finančný prospech.

„To nemá žiadnu logiku, to by som musel byť psychicky chorý,“ skonštatoval Rusko. Naproti tomu uviedol, že sa s Černákom stretol raz, a to len preto, aby si overil informácie, či existuje nejaká objednávka na vraždu jeho vlastnej osoby.

Uviedol tiež, že kontakty s týmito ľuďmi mala práve jeho spoločníčka Volzová. Volzová mala taktiež vypovedať, napokon sa tak z časových dôvodov nestalo,  avšak na pojednávanie sa ani nedostavila. Podľa jej právnika má strach o svoju bezpečnosť.

ano, foto: printscreen

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Najvhodnejšie potraviny pre správne naštartovanie dňa

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Toto je jedna z najdôležitejších zásad zdravého živo…