Domov Slovensko Slovenské železnice odstrašili ďalších cestujúcich

Slovenské železnice odstrašili ďalších cestujúcich

0
0

To, že železničná doprava na Slovensku nepatrí medzi najmodernejšie a najpohodlnejšie nám naše vlaky dokazujú stále. Minulý týždeň sa Železnice Slovenskej republiky stali terčom posmeškov, ale aj kritiky. A to hneď dvakrát.

Začiatkom minulého týždňa obleteli internet fotky, ktoré ľudí poriadne pobavili. Rýchlik, ktorý smeroval do Košíc musel neďaleko Levíc zastaviť z kuriózneho dôvodu.

Vlaková súprava sa totiž medzi prvým a druhým vozňom rozdelila. Hoci nešlo o nijakú tragédiu a nikomu sa nič nestalo, bol to ďalší dôkaz toho, že naše vlaky tak trošku zastali v čase.

Keď sa podarilo situáciu zažehnať a po pár dňoch sa na roztrhnutie vlakovej súpravy zabudlo, železnice opäť upútali na seba pozornosť.

Strašidelný rýchlik

Uviaznutý vlak v tme.

Menej zábavy ako pri roztrhnutí vlakovej súpravy už zažili cestujúci minulý štvrtok v rýchliku, ktorý na stanici Bratislava‑Vinohrady pretrhol trakčné vedenie.

Z tohto dôvodu zostali cestujúci uväznení vo vlaku niekoľko hodín bez vody, v úplnej tme, bez klimatizácie a možnosti ísť na toaletu. Dotknutí cestujúci sa sťažovali najmä na konanie železníc, ktoré neprejavili žiadny záujem o to, aby boli cestujúci v poriadku a nepostarali sa im ani o základné životné potreby.

Ľudia ostali uväznení vo vlaku.

Udalosť sa dotkla mnohých vlakových súprav, pričom niektoré mali aj niekoľkohodinové meškanie. Železničná doprava sa naplno obnovila až v ranných hodinách avšak meškanie pretrvávalo ešte aj potom.

Železnice sa za vzniknuté nepríjemnosti cestujúcim ospravedlnili. Cestujúci, ktorých sa táto situácia dotkla majú podľa železníc nárok na odškodnenie.

Odstraňovanie problému.

puma, foto: facebook, printscreen

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Julian Assange skončil v rukách britskej polície

Minulý týždeň po takmer siedmich rokoch prestal Ekvádor držať ochrannú ruku nad Julianom A…