Domov Slovensko Sme rodina nepodporí ďalšie testovanie

Sme rodina nepodporí ďalšie testovanie

0
0

Koaličné hnutie Sme rodina je za to, aby bol od 8. februára spustený COVID-automat, no zároveň už nepodporí ďalšie celoplošné testovanie. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal predseda hnutia a zároveň predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár.

Podľa Borisa Kollára by energia mala byť cielená najmä do očkovania. „Nebudeme za ďalšie celoplošné testovanie, mal by byť tomu koniec. Budem vplývať na kolegov vo vláde, aby celú energiu presmerovali z neustáleho testovania k očkovaniu,“ zdôraznil s tým, že je dôležité očkovať čo najrýchlejším tempom.

Za veľkú chybu považuje, že sa nezačali očkovať najskôr najstarší a chronicky chorí pacienti.

Kollár tiež poznamenal, že COVID-automat vytvorili odborníci a jeho výhodou je predvídateľnosť otvárania a zatvárania krajiny i jednotlivých typov prevádzok. Parametre COVID-automatu by mali podľa Kollára meniť len odborníci a nie politici.

„Nedovolím, aby to bolo z večera do rána. Ľudia to musia vedieť v dostatočnom predstihu. Nie je mysliteľné, aby sa z večera do rána niečo zatvorilo alebo otvorilo,“ doplnil šéf slovenského parlamentu.

Lockdown je riešenie

Predseda parlamentu uviedol, že predlžovaním núdzového stavu a sprísňovaním lockdownu robí Slovensko tie isté kroky ako celá západná Európa. V prípade potreby Sme rodina podporí predĺženie núdzového stavu a sprísnenie opatrení.

„Keď povedia odborníci, že je to nutné, tak sa nebudem hádzať o zem,“ podotkol. „Nesúhlasili sme s predlžovaním núdzového stavu formou, že to najskôr vláda rozhodne a 20 dní má na to, aby sa spätne prišla spýtať parlamentu, či tak môže urobiť. Je to fraška,“ oponoval mu predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini.

Súhlasí, že lockdown je riešením v boji s pandémiou. „Mrzí ma, že SR spolu s Rumunskom poskytuje svojim podnikateľom, ekonomike a občanom jednu z najnižších pomocí v Európe,“ zdôraznil. Upozornil, že hovoriť preto o ďalšom lockdowne spôsobuje ľuďom strach, či si dokážu udržať pracovné miesta a životný štandard.

„Vláda môže rozdať len to, čo sa dá,“ reagoval Kollár s tým, že pandemická pomoc je v SR rýchla, čoho výsledkom má byť relatívne nízka miera nezamestnanosti.

red, TASR, foto: TASR/Martin Baumann  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 25/2022: Prezidentkine veto je prelomené, koalícia ešte viac rozhádaná

Jedni prelomili prezidentkine veto s fašistami, druhí hlasovali za prezidentkine veto s fa…