Domov Šport Športovci budú mať karanténne centrum

Športovci budú mať karanténne centrum

0
0

O cieli vytvoriť karanténne športové centrum pre vrcholových športovcov informoval vládny splnomocnenec pre šport Karol Kučera. Podľa neho s týmto plánom hlavný hygienik Slovenska Ján Mikas súhlasí.

Kučera o karanténnom centre informoval na svojom facebokovom profile a pripojil fotografiu zo stretnutia s Mikasom, štátnym tajomníkov pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu Ivanom Husárom a tiež predsedom dozornej rady X­‑BIONIC® SPHERE, a. s., Jurajom Bačom.

„Pripravujeme pre ťažké časy, ktoré nás ešte čakajú, karanténne športové zázemie – „športovú bublinu“ pre vrcholových športovcov v Olympijskom tréningovom centre v X­‑Bionic Sphere.

To aby sa mohli pripravovať, zostali fit a necestovali v týchto časoch na ďaleké sústredenia. Je to na dobrej ceste.

Od hlavného hygienika sme podporu dostali, budúci týždeň to bude schvaľovať Ústredný krízový štáb,“ napísal Karol Kučera.

Išlo by o vytvorenie tzv. bubliny, teda uzavretého priestoru, v ktorom by sa mohli športovci pripravovať v kvalitných podmienkach.

Súčasťou centra by okrem športovcov, trénerov, či najbližších rodinných príslušníkovi boli aj zamestnanci strediska, ktorí by tiež bývali priamo v areáli a nevychádzali by z neho. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin14
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ramos v rekordnom zápase zahodil dve penalty

Dvadsaťpäťkrát bol z bieleho bodu v reprezentačnom drese neomylný a potom prišli dve zahod…