Domov Týždenník Koment 37/2021: Návšteva pápeža zatienila policajný a politický boj

Koment 37/2021: Návšteva pápeža zatienila policajný a politický boj

0
0

Slovensko žilo na prelome týždňov návštevou pápeža Františka. Aspoň na chvíľu tak našinci pozabudli na boj v polícii, ktorý sa mimochodom poriadne vyostril, zhoršujúcu sa pandemickú situáciu či koaličné preskupenie síl po „prestupe“ Kolíkovej a spol.

V nedeľu popoludní pristála na bratislavskom letisku hlava katolíckej cirkvi a najväčšia duchovná autorita sveta. Pápež František strávil v našej krajine plné tri dni a pomohol Slovákom aspoň na chvíľu zabudnúť na bežné problémy.

Ani návšteva pápeža nezakopala vojnovú sekeru medzi jednotlivými skupinami v polícii. Policajná inšpekcia zadržala a obvinila vyšetrovateľov kauzy Očistec i svojho vlastného šéfa

Politický prestup ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej a jej spolupracovníkov zo strany Za ľudí do SaS spôsobil významné preskupenie síl v rámci koalície. Bude sa otvárať koaličná zmluva?

„Boh odpúšťa vždy, človek niekedy, príroda nikdy.“ To jej jeden z výrokov pápeža Františka, a naň naväzujeme v rubrike Zdravie. Viete ako vaše zdravie ovplyvňuje životné prostredie?

V historickej rubrike vám prezradíme čosi o dvoch významných slovenských osobnostiach, ktoré potvrdzujú, že veľké príbehy si žiadajú veľkú obetu.

No a v športe sa obzrieme za prekvapivým vyvrcholením, a to v mužskej i ženskej dvojhre, grandslamového turnaja US Open. Mimochodom, na ňom opäť zahviezdil aj náš tenista Filip Polášek i keď už po boku nového partnera.

Prajeme príjemné čítanie!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…