Domov Slovensko Dôveryhodnosť členov vlády rapídne klesá

Dôveryhodnosť členov vlády rapídne klesá

0
0

Agentúra FOCUS realizovala prieskum verejnej mienky pre TV Markíza dotazujúci sa respondentov, do akej miery dôverujú, resp. nedôverujú tomu ktorému členovi súčasnej vlády. Z výsledkov prieskumu vládni činitelia rozhodne nadšení byť nemôžu. Premiér Matovič patrí medzi členov vlády, ktorým ľudia dôverujú najmenej.

Z prieskumu Focusu vyplýva, že najdôveryhodnejším členom vlády je minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík. Dôveruje mu 37,5 % opýtaných. Na druhom mieste je minister životného prostredia za OĽaNO Ján Budaj (35,7 %) a tretí je ďalší liberál minister školstva Branislav Gröhling s 32,8 %.

V päťke najdôveryhodnejších má SaS všetkých troch svojich vládnych zástupcov – na štvrtom mieste je totiž minister zahraničných vecí Ivan Korčok (31,6 %).

Matovič medzi najhoršími

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) dosiahol druhú najnižšiu dôveryhodnosť, ktorá navyše neprekročila ani 20-percentnú hranicu (19,3 %), menšiu dôveru už dosiahol len vicepremiér pre legislatívu Štefan Holý (12,8 %).

Zároveň sa predseda vládneho kabinetu stal aj suverénne najnedôveryhodnejším členom svojej vlády. Nedôveru mu vyjadrilo takmer 80 % opýtaných (79,3 %). V tomto smere mu sekunduje dnes už bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí (76,2 %).

Stratili dôveru

Zaujímavým je aj pohľad na to, ako sa dôveryhodnosť členov vlády zmenila od októbra minulého roka. Smutnou pravdou, ktorá kopíruje nielen náladu v spoločnosti, ale tiež posledné udalosti vo vnútri vládneho štvorlístka, je, že žiadny z ministrov nemá vyššiu dôveryhodnosť ako pred pár mesiacmi.

V tomto smere je na tom najhoršie, podľa očakávaní, odchádzajúci šéf zdravotníctva Marek Krajčí (- 16,4 %). O 16 % dôvery prišla aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), premiér Matovič stratil 12 %.

ms, zdroj: FOCUS , foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…