Domov Slovensko Kollár mal v sobotu vážnu nehodu

Kollár mal v sobotu vážnu nehodu

0
0

Predseda parlamentu Boris Kollár mal v sobotu podvečer v Bartislave vážnu dopravnú nehodu, po ktorej sa bude zotavovať niekoľko týždňov. Okrem neho boli zranené aj ďalšie osoby, jeho šofér i člen ochranky.

Ako informovala polícia v sobotu krátko pred 17.30 h prijala informáciu o dopravnej nehode, ku ktorej došlo na križovatke Ulice Svornosti a Mramorovej ulice v Bratislave.

„Podľa doterajších informácií došlo na uvedenom mieste z doposiaľ presne nezistených príčin k zrážke dvoch osobných motorových vozidiel. Pri nehode došlo k zraneniu viacerých osôb.

Požitie alkoholických nápojov bolo vykonanou dychovou skúškou u oboch vodičov vylúčené.

Presné príčiny, okolnosti ako aj miera zavinenia tejto dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom objasňovania,“ uviedla polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.

Jedným z dvoch áut, ktoré sa zrazili, bola limuzína druhého najvyššieho ústavného činiteľa SR.

Zlomený stavec a kľúčna kosť

Tá po zrážke vyletela z cesty, prerazila plot a skončila na pozemku rodinného domu.

Predseda parlamentu Boris Kollár utrpel pri autonehode zranenia, s ktorými musel byť hospitalizovaný v nemocnici.

„Predseda Národnej rady Slovenskej republiky p. Boris Kollár bol prvotne prevezený do Nemocnice sv. Michala, kde absolvoval základné vyšetrenia.

Aktuálne sa predseda parlamentu nachádza v Univerzitnej nemocnici na Kramároch v stabilizovanom stave a pri vedomí. Predseda parlamentu má zlomený druhý krčný stavec.

Odhadovaná dĺžka rekonvalescencie je niekoľko týždňov,“ informovala hovorkyňa Kancelárie NR SR Michaela Jurcová.

Podľa neskorších informácií má mať Kollár aj vážnejšiu zlomeninu kľúčnej kosti a musel sa podrobiť operácii.

Okrem jeho straníckych kolegov z hnutia Sme rodina a koaličných partnerov mu vyjadrili podporu a rýchle zotavenie aj jeho politickí rivali či prezidentka, ktorá prostredníctvom svojho hovorcu odkázala, že predsedovi parlamentu ako aj jeho vodičovi a členovi jeho ochranky želá skoré uzdravenie.

„Želám svojmu parlamentnému kolegovi a jeho spolupracovníkom skoré uzdravenie,“ napísal tiež na sociálnej sieti predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Život mu zachránil ochrankár

Ako v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 informoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina), predsedovi parlamentu zachránil život jeho ochrankár, ktorý si všimol, že Kollár nemôže dýchať, lebo mal zapadnutý jazyk.

„Vďaka tomu, že si to všimol, sa podarilo predsedu parlamentu rýchlo stabilizovať,“ povedal Krajniak. Ochrankárovi poďakoval za to, že mu poskytol prvú pomoc.

Keď sa Krajniak pýtal Kollára, ako sa má, „povedal, že nečakal, že bude lockdown dodržiavať až takto dôsledne“.

ano, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 47/2020: Argentínska futbalová legenda je už v nebi

Športový svet je chudobnejší o jednu z najväčších futbalových legiend. Fantastického hráča…