Domov Slovensko Kollár: Pod zhoršujúcu sa situáciu sa podpisujú aj spory v koalícii

Kollár: Pod zhoršujúcu sa situáciu sa podpisujú aj spory v koalícii

0
0

Pod zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu na Slovensku sa podpisujú chýbajúce kontroly na štátnych hraniciach, zlyhanie dohľadávania blízkych kontaktov nakazených ale aj spory v koalícii. Skonštatoval to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

Konflikty v rámci koalície neutíchajú ani v posledných týždňoch. Ba čo viac, sú ešte intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým.

Matovič sa sťažoval na Sulíka vo Francúzsku.

Najmarkantnejším je konflikt medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS). Mnohé útoky premiéra voči svojej osobe označil Sulík v diskusnej relácii TA3 v politike za osobné a často až prekvapujúce.

Vyjadrenia premiéra vo francúzskom denníku Le Monde, označil za „čistú hanbu“. Matovič v periodiku uviedol, že pre nezabezpečenie testov spôsobil Sulík prudký nárast nakazených a za normálnych okolností by už nebol ministrom. Rovnako ho prekvapilo, keď ho Matovič obvinil zo smrti ľudí pre nezabezpečené testy. „Takúto mieru osobných útokov som nečakal,“ skonštatoval Sulík.

Nicholsonová odišla

Ďalším významným zaiskrením v koalícii bol konflikt medzi europoslankyňou Luciou Ďuriš Nicholsonovou (SaS) a ministerkou investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronikou Remišovou (Za ľudí). Ten vznikol po tom, ako europoslankyňa obvinila vicepremiérku, že pripravila Slovensko o miliardu eur.

Vyvrcholil odchodom Nicholsonovej z SaS. Remišová totiž predložila potvrdzujúci list od Európskej komisie, že Slovensku žiadna miliarda v minulom roku „neprepadla“. Nicholsonová odišla z SaS s tým, aby ešte viac nehrotila napäté koaličné vzťahy.

Predseda parlamentu Boris Kollár priznal, že koalícia nezvláda komunikáciu opatrení voči verejnosti, a tiež, že práve konflikty celú situáciu ešte viac zhoršujú. „Koalícia a opozícia by sa mala prestať hádať, viac spolupracovať. Toto hašterenie mi prekáža a povedal som to aj konkrétnym ľuďom,“ zdôraznil Kollár.

ano, TASR, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…