Domov Týždenník Koment 15/2021: Sputnik V naďalej spôsobuje problémy

Koment 15/2021: Sputnik V naďalej spôsobuje problémy

0
0

Má za následok hlbokú koaličnú krízu, rekonštrukciu vlády i to, že sa slovenský premiér musel po roku od volieb porúčať zo svojej funkcie. Reč je o ruskej vakcíne Sputnik V, ktorá ani po týždňoch neprestáva čeriť slovenské politické vody.

Kto by si myslel, že po tom, čo sa koaličné strany dohodli na pokračovaní spoločného vládnutia v mierne pozmenenej zostave, bude na Slovensku kľud, mýlil sa. Sputnik V opäť spôsobuje problémy, no tentoraz ich vyvážame aj za naše hranice.

Posledné hektické týždne však, ako sa ukazuje, neostanú u voličov bez odozvy. Podľa prieskumu politických preferencií, ktorý vypracovala agentúra Focus, sa jasne ukazuje, že pozície vládnych strán sa otriasajú. Pred OĽaNO sa už dokonca dostal aj Smer-SD.

Dobrou správou je, že koronavírus na Slovensku sčasti ustupuje, a prísne opatrenia sa budú zmierňovať. Deti sa postupne vracajú do školských lavíc, nemocnice obnovia odkladnú zdravotnú starostlivosť a mohlo by dôjsť aj na kaderníkov.

Smutné správy prišli minulý týždeň z Veľkej Británie. Manžel kráľovny Alžbety II. a jeden z najobľúbenejších členov kráľovskej rodiny opustil tento svet krátko pred svojimi stými narodeninami.

V rubrike história si tentoraz prečítajte o pamiatke, ktorá je srdcom Paríža. Nie, nie je reč o Eiffelovej veži!

Novinky majú aj naši športovci. Hokejista Pánik skončil na chvíľu v „taxitíme“, no dlho sa tam neohrial, kladivárka Hrašnová si vyskúšala nový šport (a vôbec nedopadla zle) a Vlhová dala zbohom doterajšiemu trénerovi.

Prečítajte si viac v najnovšom vydaní týždenníka Koment!Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…