Domov Slovensko Matovič stráca dôveru, najdôveryhodnejšou je stále prezidentka

Matovič stráca dôveru, najdôveryhodnejšou je stále prezidentka

0
0

Koaliční lídri strácajú dôveru verejnosti. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre televíziu Markíza robila agentúra Focus od 26. augusta do 2. septembra na vzorke 1 022 respondentov.

Najdôveryhodnejšou političkou na Slovensku je naďalej prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej dôveruje 66 percent respondentov.

Za ňou nasleduje podpredseda Národnej rady SR a líder strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini s dôverou 51 percent opýtaných.

Na tretie miesto sa posunul predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý si tak oproti aprílovému prieskumu o jednu priečku polepšil. Dôveru mu však vyjadrilo 35 percent oslovených, čo je o 11 percent menej ako v apríli.

Dôvera Matoviča sa prepadáva

Pohoršili si aj ďalší lídri koaličných strán. Najviac však predseda vlády Igor Matovič, ktorý sa z tretieho miesta prepadol až na piate, pričom jeho dôveryhodnosť klesla o 16 percent.

Aktuálne mu dôveruje len 32 percent opýtaných, a zároveň mu nedôveru vyjadrilo až 66 percent opýtaných.

Na štvrtom mieste sa umiestnili minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík s 34 percentami.

Dôvera v neho sa nezmenila, vzrástla však nedôvera, a to o 8 percent.

Na ďalších priečkach dôveryhodnosti sú ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová (29 %), predseda strany Smer – sociálna demokracia Robert Fico (21 %), líder strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba (17 %), predsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Biháriová (17 %) a šéf Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský (14 %).

ano, zdroj: FOCUS/TV Markíza, foto: SITA, TV MarkízaNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin14
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ramos v rekordnom zápase zahodil dve penalty

Dvadsaťpäťkrát bol z bieleho bodu v reprezentačnom drese neomylný a potom prišli dve zahod…