Domov Slovensko Matovič: Snaživejších ministrov som ešte nevidel

Matovič: Snaživejších ministrov som ešte nevidel

0
0

V pondelok uplynulo presne šesť mesiacov, od kedy sa vláda premiéra Igora Matoviča chopila funkcie. Pri tejto príležitosti sa aj samotný predseda vlády pustil do zhodnotenia polročnej práce svojej vlády a ministrov.

Pri bilancovaní šiestich mesiacoch svojej vlády si Igor Matovič najskôr zaspomínal na svoje prvé dni vo funkcii, pričom opäť neopomenul svojich najväčších politických rivalov.

„Tak, ako som našiel prázdny sklad ŠHR a následne NAKA plný trezor zlatých tehiel doma u Kičuru … tak každý jeden minister nachádza svojich Kičurov deň za dňom vo svojich rezortoch.

Rozsah zločinov, ktoré spáchali Fico s Pellegrinim a ich mafiou, je obludný. Odhady hovoria o rozkradnutých 30 miliardách EUR za 12 rokov ich vlád,“ napísal premiér na sociálnej sieti.

Následne sa pustil aj do hodnotenia svojich ministrov. „S čistým svedomím hovorím, že som ešte nevidel snaživejších ministrov ako v aktuálnej vláde.

Poznám ich program a makajú naplno. “Normálny” ministerský štandard je 65-75 hodín týždenne v plnom nasadení,“ vyhlásil Matovič a dodal, že uznáva, že to ide jednému lepšie, druhému horšie.

„Bez ohľadu na nedokonalosti som hrdý na náš tím … a vám, ktorým z vládnej mafie bolo nevoľno – môžem povedať – nebojte, ste v dobrých rukách a táto vláda vás nesklame,“ napísal Matovič.

Víkendy v práci, korupčníci vo väzbe

Podobne aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) sa ohliadol za prvým polrokom vo svojej funkcii. Ako na sociálnej sieti píše, prvý polrok po zmene vlády bol v kombinácii s koronavírusom veľmi ťažký.

„Hocikedy aj 20 hodín v práci, párkrát som tam veru aj prespal, víkendy skoro vždy v práci, stovky stretnutí, rokovaní, desiatky výjazdov po Slovensku, viacero rokovaní v zahraničí, množstvo zdedených káuz v rezorte, veľké rozpočtové problémy po ´manažéroch z SNS´, potrebné personálne výmeny,“ vymenoval Naď.

Ako informovala Daša Macaríková z mediálneho tímu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), vláda Igora Matoviča plní základný bod svojho programu, ktorým je boj proti korupcii a očista štátu.

„Okamžite po nástupe novej vlády sme polícii rozviazali ruky a tá mohla začať konať vo viacerých kauzách, ktoré Peter Pellegrini a Robert Fico kryli.

Podozriví z káuz Dobytkár, Štátne hmotné rezervy či Štátne lesy sedia vo väzbe. Hnutie OĽaNO má dlhodobo nulovú toleranciu ku korupcii, čo dokazuje aj rázne odmietnutie pokusu korumpovať štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva SR Martina Fecka,“ píše hnutie v tlačovej správe.

Slovensko sa mení na krajinu, kde sa oplatí žiť, podnikať a pracovať

Aj ďalšia koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS) je hrdá na svojich ministrov a štátnych tajomníkov, „ktorí sú zárukou odbornosti a zdravého rozumu„. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Matovič a Sulík na nože

Prvý polrok vo vláde Igora Matoviča sa podľa SaS niesol v duchu boja proti koronavírusu, „avšak podarilo sa nám presadiť viacero vecí, vďaka ktorým sa Slovensko po rokoch vlády Smeru mení na krajinu, kde sa oplatí pracovať, podnikať a žiť,“ dodáva SaS.ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…