Domov Slovensko Prezidentka Čaputová je z vlády sklamaná

Prezidentka Čaputová je z vlády sklamaná

0
0

Slovensko si v posledných mesiacoch prechádza neľahkým obdobím. Zdravotná kríza spôsobená pandémiou koronavírusu, ekonomické škody, ktoré napáchala, a to všetko v spojení s nástupom novej vlády, ktorá je však zatiaľ skôr sklamaním ako vykúpením, stavia našu krajinu do neľahkej situácie a mlčať už nemôže ani prezidentka Čaputová.

Plagiátorské kauzy predstaviteľov koaličných strán a ich neriešenie, respektíve laxný prístup k nim, prinútili prezidentku Zuzanu Čaputovú zdvihnúť varovný prst vláde Igora Matoviča.

„Ide doposiaľ o najväčšiu hodnotovú križovatku, na ktorej vláda stojí. Som sklamaná a smutná, že očakávania verejnosti, vrátane mojich vlastných, na vysoké štandardy uplatňovania politickej moci a vyvodzovanie politickej zodpovednosti, s ktorými bol spájaný nástup vlády Igora Matoviča, zostávajú zatiaľ nenaplnené,“ napísala minulý týždeň prezidentka na svojej sociálnej sieti, po tom, čo sa prevalilo, že ani premiér Matovič sa k svojmu vysokoškolskému titulu nedostal poctivým spôsobom.

„Podvádzanie neschvaľujem a nemôžem schvaľovať ani jeho zľahčovanie. Môžem len zopakovať, že úlohou nás všetkých je budovať dôveru ľudí v politiku a inštitúcie.

A to v súlade so sľubom, že ju budeme robiť inak, ako bolo zvykom v minulosti a že sami budeme uplatňovať to, čo sme v minulosti žiadali od svojich oponentov,“ poukázala prezidentka na rozdiel v tom, čo hovoril a robil Igor Matovič ako opozičný politik a čo hovorí a robí ako premiér.

Podľa prezidentky tým vážne naštrbuje dôveru ľudí. „V čase, keď pred Slovenskom stoja bezprecedentné výzvy v súvislosti s riešením dopadov krízy, je dôvera občanov k predstaviteľom vlády kľúčová a je nezodpovedné s ňou hazardovať,“ odkázala Zuzana Čaputová vládnym predstaviteľom, ktorí však na jej apel nereagovali.

ano, foto: SITA


Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
  • Slovensko má nový pandemický plán

    Slovensko má nový pandemický plán, ktorý zabezpečuje pripravenosť krajiny na pandémiu akút…
  • Maďarské strany sa spájajú

    Je to vôbec prvé volebné obdobie, kedy nemá maďarská menšina svoje zastúpenie v slovenskom…
  • Pobabraná akcia

    Informácia o tom, ako slovenskí colníci zadržali bezmála 1500 kilogramov drogy pervitínu v…
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Každá piata rodina nemá rezervu ani na mesiac

Koronakríza prevetrala peňaženky Slovákov. Každá piata rodina v súčasnosti nemá rezervu už…