Domov Slovensko Pravdu hľadali v nahrávke

Pravdu hľadali v nahrávke

0
0

Minulý pondelok po rokovaní ministrov premiér Igor Matovič verejnosť informoval o plánoch celoplošného testovania, s ktorými údajne súhlasili všetci zúčastnení.

Jeden z nich, Richard Sulík, však v utorok (nie po prvýkrát) skritizoval tento plán, o ktorom sa vyjadril, že je to „mrhanie personálnymi, organizačnými a materiálnymi zdrojmi“ a on s ním nesúhlasil. To pobúrilo niektorých členov vlády, ale najmä Igora Matoviča.

„Kolega Sulík veľmi často narába s pravdou svojským spôsobom. Raz a navždy to treba nejako rozseknúť. Takto sa fungovať nedá,“ skonštatoval premiér.

„Stalo sa to x-krát, na vláde bolo povedané niečo, čo bolo potom mediálne prezentované inak zo strany Sulíka,“ podporil svojho straníckeho šéfa minister obrany Jaroslav Naď s tým, že ho „to už prestáva baviť“. Vláda na návrh premiéra teda v stredu odhlasovala zverejnenie časti zvukového záznamu z pondelkového rokovania ministrov.

„Teraz si odhlasujeme to, že áno, pôjdeme cestou masívneho celoplošného testovania. To znamená celej republiky v prvom kole a v každom ďalšom kole navrhujem opakovať testovanie až dovtedy, kým nám neklesne incidencia pod 0,5 percenta,“ hovorí na nahrávke premiér a ďalej pokračuje:

„Toto je realistické spustiť budúci víkend s odretými ušami a tento víkend spustiť plošné okresné testovania za podmienok ako v Nitre. Nazvime ho že povinné, alebo ak „nemáš certifikát, nejdeš do prírody, ani do práce“.

Spustiť ho v tých najzasiahnutejších okresoch, ktoré prejavia ochotu a schopnosť si to zorganizovať ako v Nitre.“ Na to odpovedal Sulík takto: „Igor, to, čo si práve povedal, s tým súhlasíme.“

Po zverejnení nahrávky sa Sulík ospravedlnil s tým, že išlo o nedorozumenie vzniknuté jeho chybou. Podľa neho skočil do reči premiérovi vo chvíli, keď hovoril o testovaní v najpostihnutejších okresoch, a práve s tým súhlasil.

 red, SITA, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…