Domov Slovensko MATOVIČ: Sulíkov plán je „cesta do pekla“

MATOVIČ: Sulíkov plán je „cesta do pekla“

0
0

Pred dvomi týždňami poveril premiér Igor Matovič ministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby vypracoval protipandemický plán, ktorým zníži do konca novembra kĺzavý medián na 500. Síce s týždňovým omeškaním, no Sulík plán pripravil. Matovič ho však zvozil pod čiernu zem.

Richard Sulík už dopredu avizoval, že plán, ktorý od neho premiér očakáva, nedodá 15. novembra, no, že na ňom spoločne s tímom pracuje.

S týždňovým oneskorením tak predstúpil v pondelok predseda SaS pre novinárov a prezentoval im podrobný plán na boj proti koronavírusu nazvaný „Semafor zdravia“. Pochvaly sa zaň ale nedočkal.

Prezentovaný plán je podľa predsedu vlády Igora Matoviča nezodpovedný a je to „cesta do pekla“. Premiér doplnil, že ak by plán SaS platil, tak západné Slovensko by mohlo byť zelené a nezaujíma ho, že na východ od Nitry to „horí“. Treba sa podľa neho pozerať na to, či sa neplnia nemocnice.

Figu borovú

Premiér plán Sulíka kritizuje aj ďalej. Podľa neho totiž len okopíroval niečo z Česka, niečo z ministerstva zdravotníctva a urobil kompilát.

„Figu borovú máme plán,“ povedal predseda vlády. Tvrdí, že Sulíkovi nedal úlohu, aby pripravil takýto plán, ale aby priniesol alternatívu voči komunitnému testovaniu.

Sulíkov plán

Základnou myšlienkou plánu SaS je rozlišovať medzi málo a veľmi nakazenými regiónmi. Semafor zdravia je rozdelený na osem kapitol, prvá sa týka všeobecných podmienok, ktoré platia vždy.

Súčasťou semaforu sú zároveň špecifické opatrenia. Tie budú jednotlivým regiónom prideľované podľa toho, v akom stave sa nachádzajú. Celé Slovensko je v pláne SaS rozdelené na 36 častí podľa jednotlivých obvodov regionálnych úradov verejného zdravia.

Každá takáto časť Slovenska by mala pridelené skóre. To by určovali štyri veličiny, a to počet nakazených na 100-tisíc obyvateľov, počet nakazených ľudí nad 65 rokov na 100-tisíc obyvateľov z tejto vekovej skupiny, rýchlosť ako sa vírus šíri a pozitivita, teda koľko percent z urobených testov bolo pozitívnych.

ano, SITA, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…