Domov Slovensko Radovan Sloboda: Ak športovcom nedovolíme športovať, môže to zanechať na slovenskom výkonnostnom športe devastačné následky

Radovan Sloboda: Ak športovcom nedovolíme športovať, môže to zanechať na slovenskom výkonnostnom športe devastačné následky

0
0

Opatrenia súvisiace so zamedzovaním šírenia nákazy COVID-19 ovplyvňujú celú športovú obec. Uvedomuje si to aj poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) a podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Radovan Sloboda.

„Uvedomujem si vážnosť pandemickej situácie, súčasne však vnímam negatívne až devastačné následky dlhodobo pretrvávajúcich reštrikčných opatrení na šport. Športovci vo väčšine európskych krajín sa nemusia pripravovať v špeciálnych karanténnych centrách, vlády im vytvorili podmienky na trénovanie vo svojich kluboch.

Reprezentanti a budúci olympionici majú umožnené používať fitnescentrá, bazény, športoviská, či telocvične,“ približuje situáciu vo svete Radovan Sloboda.

Špeciálne karanténne centrá sa nachádzajú len v 6 z 55 okolitých krajín. „Konkrétne v Rakúsku, Nemecku, Holandsku, Rusku, Rumunsku a Gruzínsku. Vo väčšine z nich platia menej prísne pravidlá a náklady sú preplácané zo štátnej kasy.

Na Slovensku existuje karanténne centrum v areáli Olympijského tréningového centra x-bionic sphere v Šamoríne. Pobyt v tomto centre však štát nehradí,“ hovorí podpredseda školského a športového výboru.

Podľa Radovana Slobodu by sme si mali brať príklad zo zahraničia a pomôcť našim vrcholovým športovcom. „Som presvedčený, že aj na Slovensku nastal čas na uvoľnenie opatrení pre registrovaných športovcov.

Ak chceme aj naďalej vidieť, ako víťazia Vlhová, Sagan a ďalší športovci, tak potrebujeme zabezpečiť, aby mali možnosť na poctivú prípravu, inak sa už nikdy nemusia dostať do vrcholovej formy,“ uzavrel Radovan Sloboda.

oš, foto: shutterstock, archív rs  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Uzatvárame kvartál, aké sú vyhliadky?

Pozitívne je, že lockdown sa takmer nedotkol priemyslu. Gastro, hotely a maloobchody sú v …